سومین دوره مسابقات تصویربرداری با نانوسکوپ از سوی شرکت دانش بنیان تولید کننده این دستگاه با همکاری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برگزار می‌شود.

به گزارش مرور نیوز،شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی سومین دوره مسابقات تصویربرداری در حوزه فناوری نانو با استفاده از دستگاه نانوسکوپ ARA-AFM تولید شده از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌کند.

این مسابقه به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی و توانمندی تصویربرداری درحوزه فناوری نانو، با استفاده از دستگاه‌های AFM برگزار می‌شود و همه آزمایشگاه‌های دارای دستگاه نانوسکوپ ARA-AFM می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

محدودیتی در تعداد تصاویر ارسالی وجود ندارد ولی تصاویر ارسال شده در دو دوره پیشین این مسابقه، در این دوره شرکت داده نمی‌شوند. تصاویر دریافت شده پس از بررسی امتیازدهی می‌شوند و بهترین تصاویر انتخاب شده در هفته پژوهش معرفی خواهند شد.

مهلت ارسال تصاویر تا 20 آبان سال جاری است و نتایج مسابقه همزمان با هفته پژوهش (20 تا 25 آذرماه) اعلام می‌شود.

مقالات چاپ شده با استفاده از دستگاه ARA-AFM، تنوع نمونه‌های تصویربرداری و انجام آنالیزهای تصویربرداری شده و تعداد تصاویر از جمله شاخص‌های داروی تصاویر در این مسابقه خواهد بود.

دستگاه میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) با دو حالت کاری در سال 1388 به 4 مدل دستگاه با کارکردهای متفاوت و 13 حالت کاری در سال 1394 رسیده‌است و این روند تحقیق و توسعه در این زمینه ادامه دارد.

کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی نیز فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده‌است. همه کارشناسان و متخصصین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی که با این خانواده از دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند، در این کارگروه عضو هستند. این کارگروه هم‌اکنون 44 عضو دارد و در این مدت، چند جلد کتاب مرجع و تعداد قابل توجهی مقالات تخصصی در رابطه با کاربری و توانمندی‌های متنوع این خانواده از دستگاه‌ها را منتشر کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز