دولت کویت با اعلام سرمایه گذاری کلان در بخش صنعت ارتباطات این کشور از برنامه ریزی برای پرتاب یک ماهواره ارتباطاتی به فضا خبر داد.

به گزارش مرورنیوز، دولت کویت با بررسی جنبه های مختلف پرتاب این ماهواره و اختصاص ردیف بودجه های لازم، به زودی ماهواره ای ارتباطی را به فضا پرتاب می کند تا پس از جمهوری اسلامی ایران دومین کشور در محدوده خلیج فارس باشد که دست به این اقدام خواهد زد.
بر این اساس شیخ جابر المبارک الصباح نخست وزیر کمیته ای ویژه را برای پیگیری و تحقق این امر اختصاص داده و دولت کویت به رغم مواجهه با مشکلات بخش بودجه، قصد دارد از رقبای منطقه ای خود همچون قطر و امارات متحده عربی پیشی بگیرد.
به نوشته روز یکشنبه روزنامه الانباء کویت، دولت این کشور قصد دارد از این ماهواره در بخش های ارتباطی و امور امنیتی استفاده کند و منابع مالی لازم جهت اجرای طرح در نظر گرفته شده است.
این گزارش هیچ اشاره ای نکرده که کویت برای اجرای این طرح با چه کشوری همکاری خواهد کرد و این اطلاعات را محرمانه نگه داشته است.
کویت طی سالیان گذشته هیچ گونه فعالیتی در بخش ماهواره های فضایی نداشته و این اولین ماهواره ای است که به فضا پرتاب خواهد شد.
شیخ صباح الاحمد امیر کویت به تازگی به مسوولان این کشور ابلاغ کرده است که به رغم کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی فعالیت های علمی و تحقیقاتی در کویت باید با قوت کامل ادامه یاید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز