اولین استارتاپ ایرانی با عنوان اختصاصی «اکسیر» با محوریت‌های موضوعی «مدیریت شهری» و «گردشگری» در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش مرورنیوز، رویداد استارتاپی اکسیر، نخستین استارتاپ ایرانی است که با نظارت محتوایی ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست‌ جمهوری طراحی و مدل‌سازی شده و اوایل آبان‌ ماه در زنجان برگزار خواهد شد.

در این رویداد آموزشی و رقابتی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آموزش می‌بینند که چگونه به یک ایده بکر و ناب دست یابند و بعد از آن در راستای ترویج همکاری‌های تیمی به دانشجویان آموزش داده می‌شود که چگونه تیم خود را تشکیل دهند و هم در نهایت ایده خود را به‌ یک کسب ‌و کار نوپا، با قابلیت اجرا و جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کنند.

در این برنامه شرکت‌کنندگان با قرار گرفتن در فضای مشترک کارآفرینانه به فعالیت توامان با خلاقیت می‌پردازند و در فضای کار تیمی با روش‌ها و ابزارهایی که آموخته‌اند به ایده‌پردازی و ارزیابی ایده و طراحی یک ارزش قابل پیاده‌سازی و سودمند پرداخته و در نهایت نتایج کار خود را به داوران ارائه می‌کنند.

هدف اصلی اجرای این رویداد، آشنایی و کسب تجربه عملی با فرآیند ایده‌پردازی درست، ارزیابی ایده و ارائه آن در حوزه کارآفرینی و کسب و کار است؛ از این‌رو شرکت‌کنندگان، اهدافی مانند آشنایی با مفاهیم اولیه کسب و کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) و کارآفرینی، آشنایی و تجربه فرآیند ایده‌پردازی برای کسب و کارهای نوپا و نوآوری در حوزه کسب و کار، آشنایی با اصول اولیه ارزیابی ایده، بازارسنجی و طراحی یک ایده متناسب با بازار و نیازهای مشتری، تجربه ارائه تاثیرگذار ایده به سرمایه‌گذاران و داوران، تجربه یک کار تیمی و آموزش مفاهیم اولیه آن و راه‌اندازی کسب و کارهای جدید مبتنی بر راه‌اندازی تعاونی‌ها را خواهند آموخت.

همه دانشجویان سطوح مختلف رشته‌های مهندسی، مدیریت، علوم‌انسانی و هنر می‌توانند در رویداد استارتاپی «اکسیر» زنجان شرکت کنند. نکته مهم و بنیادین برای این رویداد وجود تنوع رشته‌ها، تخصص‌ها و دیدگاه‌ها است که باعث بالا رفتن کیفیت تجربه ایده‌پردازی آن و افزایش محسوس خلاقیت در تیم‌ها خواهد بود.

طراحی رویداد استارتاپی «اکسیر» زنجان به‌صورت مشترک توسط باشگاه علمی و فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی زنجان و معاونت پژوهشی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور صورت گرفته و در برگزاری اولین دوره این رویداد، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، شهرداری زنجان، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان و سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی زنجان، دیگر نهادهای برگزار کننده را تشکیل داده‌اند.

شایان ذکر است، مهلت ثبت‌نام در این رویداد تا 18 مهر ماه جاری بوده و برای آشنایی شرکت‌کنندگان با مفاهیم پایه، دوره آموزشی یک‌روزه‌ای در قالب پیش‌رویداد در 28 مهر ماه برگزار خواهد شد و زمان برگزاری رویداد اصلی پنجم و ششم آبان‌ ماه خواهد بود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه اکسیر با شماره تماس 33035300-024 تماس حاصل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز