ویکی لیکس وعده داده که اسناد حساسی را در ارتباط با انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا افشا خواهد کرد. قرار است این اسناد به صورت هفتگی منتشر شوند.

به گزارش مرورنیوز، به نقل از کامپیوترورلد، انتشار اسناد مذکور به طور هفتگی ظرف 10 هفته آتی ادامه می یابد. موضوعات این اسناد متنوع بوده و مسائلی همچون خود انتخابات، جنگ، مسائل تسلیحاتی، عملکرد گوگل و نظارت های فله ای دولت آمریکا را شامل می شود.

جولیان آسانژ مدیر سایت ویکی لیکس با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام این خبر افزود: تمامی اسناد مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا پیش از هشتم نوامبر منتشر خواهند شد. می توان پیش بینی کرد که این مساله بر توازن جناح های قدرت در آمریکا و نحوه عملکرد آنها تاثیر بگذارد.

وی این مساله که هدف از انتشار این اسناد کاهش شانس هیلاری کلینتون برای کسب موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد را رد کرد و این مساله را صرفا یک سوتعبیر در مورد خود و ویکی لیکس دانست.

در همین حال رسانه های آمریکایی تلاش می کنند آسانژ و سایت ویکی لیکس را به دولت روسیه مرتبط کنند و هدف از این افشاگری ها را تامین منافع روسیه در قبال آمریکا قلمداد کنند. پیش از این هم هک برخی شبکه های رایانه ای وابسته به حزب دموکرات ناشی از اقدامات هکرهای روس دانسته شده بود.

ویکی لیکس در ماه جولای بیش از 19 هزار ایمیل متعلق به کمیته ملی دموکراتیک را منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی به ضرر هیلاری کلینتون بود. عامل افشای این اسناد هنوز مشخص نشده و اف بی آی در حال تحقیق در این زمینه است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز