پژوهشگاه مواد و انرژی با بزرگترین تولید کننده پانل های برق خورشیدی در تایوان در راستای توسعه فناوری برق خورشیدی استان البرز همکاری می کند

به گزارش مرور نیوز، سیدمحمود هاشمی نژاد، عضو هیأت علمی پژوهشکده مواد و انرژی در نشستی که اعضای پژوهشگاه با شرکت تایوانی تولید کننده پانل های برق خورشیدی داشت، گفت: امروزه توسعه و ایجاد فناوری های پیشرفته فراتر از یک آزمایشگاه و پروژه های ملی است که با همکاری های بین المللی، شتاب و سود دوچندان می یابد.

وی گفت: شرکت تایوانی تولید کننده پانل های برق خورشیدی سالانه بیش از هزار مگاوات پانل های خورشیدی تک، چند بلوری و لایه نازک تولید می کند که با سرمایه گذاری اولیه ۱۲۲ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۵ میلادی در سال گذشته شاهد درآمدی فراتر از سیصد میلیون دلار بوده است.

عضو هیأت علمی پژوهشکده انرژی ضمن تأکید بر تبادل تجربیات محققان دو طرف در زمینه های مرتبط، با توضیح نقش مدیریتی پژوهشگاه در توزیع هفده نیروگاه بیست کیلوواتی برق خورشیدی بین مؤسسه های وابسته به وزارت علوم گفت: قرار شد همکاری های دو و چند جانبه فنی در زمینه تأسیس نیروگاه های مگاوواتی برق خورشیدی در استان البرز با این شرکت تایوانی به عمل آید.

 در این نشست همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی با یکی از بزرگترین تولید کننده های پانل های برق خورشیدی تایوان در جهت توسعه فناوری برق خورشیدی در استان البرز آغاز شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز