دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی نورویورولوژی با اشاره به شیوع ابتلا به مثانه عصبی (نوروژنیک)، افزود: این اختلال به صورت مادرزادی یا اکتسابی به دنبال بیماری هایی مانند دیابت، ام اس، دیسک کمر، تومور نخاع، قطع نخاع، دمانس و پارکینسون بروز می یابد.

به گزارش مرورنیوز از دبیرخانه نخستین کنگره بین المللی نورویورولوژی ایران، دکتر مهری مهراد توضیح داد: در برخی افراد، عصبی که از نخاع به مثانه وارد شده است، به صورت مادرزادی دچار اختلال و در نهایت فرد دچار اختلال در عملکرد مثانه می شود یعنی یا دچار بی اختیاری ادرار یا به دلیل بازگشت مقداری از ادرار به مثانه دچار مشکلات کلیوی می شود.
وی با بیان اینکه مثانه نوروژنیک دارای درمان های دارویی و جراحی است، خاطرنشان کرد: بیمار با مصرف دارو دچار بهبود علایم می شود اما به تازگی روش نوینی برای جراحی مطرح شده است که طی آن عصب مجدد تحریک می شود و در این کنگره قرار است این روش به صورت جراحی زنده آموزش داده شود.
این متخصص اورولوژی یادآور شد: درمان مثانه نوروژنیک نیاز به همکاری نورولوژیست ها، نوروسرجری ها و اورولوژیست ها دارد.
وی با بیان اینکه 12 نفر از متخصصان بین المللی در این کنگره به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت، گفت: همچنین از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این کنگره حضور خواهند داشت.
نخستین کنگره بین المللی نورویورولوژی ایران از 18 تا 20 آذر در بیمارستان پارس تهران برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز