بخشنامه کشت گل محمدی به صورت دیم در راستای مقابله با بحران کم آبی و همچنین با اهداف درآمدزایی و تامین بخشی از درآمدهای غیر شهریه ای به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش مرورنیوز از دانشگاه آزاد اسلامی، تهیه و ابلاغ بخشنامه کشت دیم گل محمدی براساس پیشنهاد رئیس هیات امنا و اهتمام رئیس این دانشگاه در خصوص کشت و زرع اصولی در مقابله با بحران کم آبی و در راستای تامین قسمتی از درآمدهای غیر شهریه ای صورت گرفته است.
سازگاری بالا نسبت به شرایط نامساعد محیطی، مقاومت در شرایط کم آبی، دارا بودن ارزش افزوده اقتصادی و امکان اسانس گیری و فرآوری محصولات مختلف ارزشمند، از دلایل انتخاب گل محمدی در این پروژه است.
در این بخشنامه ضمن اشاره به اعلام آمادگی دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد استان چهارمحال و بختیاری در زمینه انتقال تجربیات تولید نهال مرغوب گل محمدی و توسعه صنعت عطر و فرآوری این محصول، از آن دسته واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی که امکان کشت این گونه گیاهی را دارند خواسته شده است ضمن اختصاص بخشی از زمین مزرعی مستعد خود به صورت دیم برای تولید این محصول، از تجربیات و توانایی های دبیرخانه هیات امنای استان چهارمحال بختیاری نیز بهره مند شوند.
طبق پیش بینی صورت گرفته، مسوولیت اجرای این بخشنامه با روسای واحدهای مراکز استان ها، روسای جامع مستقل، روسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما و نظارت بر حسن اجرای آن با دبیران هیات امنای استان خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز