دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم گفت: نیاز مادران به 'ید' در دوران بارداری و شیردهی افزایش می یابد، بنابراین باید مکمل های یددار مصرف کنند.

به گزارش مرورنیوز، از پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم، دکتر حسین دلشاد افزود: نتایج مطالعات انجام شده روی زنان باردار در 10 استان ایران نشان می دهد که مادران در دوران بارداری به مکمل های یددار نیاز بیشتری دارند.

وی بیماری تیروئید در دوران بارداری و تولیدمثل را یکی از مهمترین بیماری های غدد و کمبود ید را عامل بروز این بیماری دانست و گفت: در سال های گذشته کمبود ید در ایران وجود داشته است اما در 10 سال اخیر ایران جزو 10 کشور عاری از کمبود ید معرفی شده است.

دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم در مورد محورهای این کنگره اظهار کرد: بیماری های غده هیپوفیز، هیپوتالاموس، تیروئید، پاراتیروئید، تخمدان، بیضه، دیابت، اختلال چربی خون و چاقی از جمله محورهای این کنگره است که طی سه روز برگزاری کنگره در قالب سخنرانی های جامع و سمپوزیوم ها به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد. 

دلشاد افزود: در مجموع در این کنگره 10 سخنرانی و 12 سمپوزیوم و 2 کارگاه عملی برگزار خواهد شد. همچنین 350 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده که از مجموع مقالات پذیرفته شده 60 مقاله در قالب سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

یازدهمین کنگره بین المللی بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم از 12 تا 14 آبان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز