باتری‌های گوشی‌های هوشمند معمولا توسط آزمایشگاه‌های ثالثِ تایید شده مورد آزمایش قرار می‌گیرند، اما به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ، آزمایش گوشی‌های هوشمندش از جمله گلکسی نوت 7 را خود بر عهده داشته است.

به گزارش مرورنیزو به نقل از انگجت، سازندگان تلفن‌های هوشمند باید باتری‌های خود را در یکی از 28 آزمایشگاه تائید شده توسط گروه صنعت بی‌سیم CTIA آمریکا آزمایش کنند.

گروه CTIA این آزمایشات را برای اطمینان از واجد شرایط بودن آنها از جهت مطابق بودن آزمایشات با استاندارد بررسی می‌کند و همچنین این امر که شرکت سازنده هیچ تاثیر در روند آزمایش نداشته باشد.

با وجود این، سامسونگ تنها شرکتی است که آزمایشات خود را در آزمایشگاهی تحت نظر خود انجام می‌دهد. شرکت‌های اپل، لنوو و ال‌جی آزمایشات خود را در آزمایشگاه های ثالث انجام می‌دهند.

باتری‌ها هم بصورت انفرادی و هم درون دستگاه آزمایش می‌شوند. این فرایند بر رفتار باتری در زمان شارژ و طی تماس تلفنی تمرکز دارد.

به گفته آزمایشگاه تست کُره که یکی از آزمایشگاه های دارای تائیدیه CTIA در کره جنوبی است، باتری‌ها همچنین تحت دمای بسیار بالا به منظور شبیه‌سازی گرمای تابستان و  بررسی احتمال داغ کردن گوشی قرار می‌گیرند.

شرکت سامسونگ هنوز در حال بررسی دلیل آتش گرفتن باتری‌های گوشی‌های گلکسی نوت 7 است. این دستگاهها از باتری‌های ساخت سازندگان مختلف از جمله خود سامسونگ استفاده می‌کردند.

زمانی که شرکت خواستار بازگرداندن 2.5 میلیون نوت 7 حاوی باتری‌های ساخت خود سامسونگ شد، سازمان فناوری و استاندارد کره و همچنین خود شرکت می‌پنداشتند که باتری‌های ساخت سایر شرکت‌ها از جمله ATL با مشکل آتش‌سوزی مواجه نشده بودند. از این رو ایده جایگزین کردن این باتری‌ها را اجرایی کردند اما مشکل آتش‌سوزی باز هم اتفاق افتاد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز