شرکت ARM در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2017 از نسل جدید تراشه‌های خودش رونمایی کرد. این شرکت گفت که تراشه‌های جدیدش به شکل خاص برای استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده‌اند و در این حوزه عملکرد بهتری دارند.

به گزارش مرور نیوز، شرکت ARM در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2017 از نسل جدید تراشه‌های خودش رونمایی کرد. این شرکت گفت که تراشه‌های جدیدش به شکل خاص برای استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده‌اند و در این حوزه عملکرد بهتری دارند.
 
تراشه‌های جدید ARM هوشمند می‌شوند

پردازنده‌ جدید ARM که Cortex-A75 نام دارد می‌تواند قدرت یک لپ‌تاپ را به گوشی‌های موبایل منتقل کند و از نظر توان بسیار قوی‌تر از پردازنده‌های حال حاضر خواهد بود. این پردازنده در مقایسه با پردازنده Cortex-A73 نزدیک به 50 درصد عملکرد بهتری خواهد داشت.

یکی دیگر از پردازنده‌های جدید این شرکت Cortex-A55 نام دارد که ۲٫۵ برابر قوی‌تر از پردازنده A53 است. این پردازنده برای استفاده روی گوشی‌های میان‌رده گزینه مناسبی خواهد بود. این پردازنده‌ها که DynamIQ نام دارند به صورتی طراحی شده‌اند که هر هشت هسته‌ آن‌ها کاملا مستقل از یکدیگر کار می‌کنند و به همین دلیل می‌توان از قدرت‌ آن‌ها روی گوشی‌های مختلف به شکل‌های متفاوتی استفاده کرد.

شرکت ARM در کامپیوتکس 2017 از نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی خودش رونمایی کرد. پردازنده گرافیکی Mali-G72 که قدرت آن 17 درصد بیشتر از مدل قبلی است و برای یادگیری ماشینی ساخته شده.

گفته شده که این پردازنده‌ها تا قبل از سال 2018 راهی بازار خواهند شد و روی گوشی‌های مختلف قرار می‌گیرند.
عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز