شرکت مخابراتی ای تی اند تی قصد خرید شرکت رسانه ای تایم وارنر را دارد و تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۸۵.۴ میلیارد دلار برای این کار می پردازد که نیمی از آن نقد و نیمی از آن در قالب سهام است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از زد دی نت، کارشناسان این اقدام AT&T را نشانه برنامه ریزی این شرکت برای ارائه خدمات متنوع چندرسانه ای و ویدئویی به مشترکان خدمات تلفن همراه، اینترنت پرسرعت و ... می دانند. AT&T علاوه بر ارائه خدمات تلفن همراه و اینترنت، خدمات تلویزیون کابلی هم ارائه می دهد و قصد دارد محتوای متنوعی را هم در اختیار مشترکان ماهواره DirecTV قرار دهد.

در صورت موافقت نهادهای رگولاتوری در آمریکا این توافق تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ عملی می شود. کنترل تایم وارنر توسط AT&T به معنای کنترل شبکه های تلویزیونی مشهوری مانند سی ان ان، اچ بی او و همین طور DC Comics، Warner Bros، Cartoon Networkو غیره خواهد بود.

AT&T با این خرید می تواند محتوای متنوع و جذابی را که قبلا تنها از طریق تلویزیون یا در سینماها قابل مشاهده بودند، به شیوه های مختلف در دسترس مردم قرار دهد و اصولا صنعت مخابرات و ارتباطات را متحول خواهد کرد.

بر اساس این توافق سهام داران تایم وارنر به ازای هر سهم خود ۱۰۷.۵ دلار دریافت می کنند که ۵۳.۷۵ دلار آن نقدی و بقیه در قالب سهم در AT&T خواهد بود. AT&T در سال ۲۰۱۵ با پرداخت ۴۹ میلیارد دلار DirecTV را هم خریداری کرده بود. مجموعه این خریدها این شرکت را به یک بازیگر منحصربه فرد در زمینه تامین محتوای چندرسانه ای و ویدئویی و فراهم آورنده بستر مشاهده این محتواها مبدل خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز