با برگزاری نشست آغازین اجرایی‌سازی برنامه انتقال دانش (KSP) کره جنوبی زمینه اشتراک‌گذاری دانش و مهارت بین دو کشور فراهم می‌شود.

به گزارش مرورنیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پی سفر رئیس جمهور کره به ایران و در راستای اجرایی سازی پروژه های فیمابین، علی مرتضی بیرنگ، قائم مقام امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سیونگ هو کیم سفیر کره جنوبی، یونگ چوی معاون موسسه ETRI و هیأت همراه دیدار کرد.

در این نشست که به عنوان جلسه رسمی آغاز پروژه KSP بین کره جنوبی و ایران برگزار شد، سفیر کره جنوبی عنوان کرد: با به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت بین دو کشور  و اجرای این پروژه به سطح جدیدی از تعاملات بین دو کشور دست خواهیم یافت.

علی مرتضی بیرنگ نقطه عطف همکاری های دوجانبه با کره جنوبی را سفر رئیس جمهور کره به ایران و آغاز همکاریهای فناوری ایران و کره دانست و تصریح کرد: پروژه KSP شروع و بستری مناسب به منظور تبادل دانش بین طرفین فراهم خواهد ساخت که باید از این فرصت استفاده بهینه کرد.

در ادامه این نشست، یانگ چوی قائم مقام موسسه ETRI (سازمان تحقیقات الکترونیک و مخابرات کره جنوبی) ، به ارائه توضیحاتی در خصوص این پروژه و مراحل اجرا و پیاده سازی آن پرداخت.

برنامه انتقال دانش «KSP»، پروژه‌ای تحت عنوان «ایجاد مرکز تحقیق و توسعه مشترک در حوزه ICT در ایران» در راستای توسعه همکاری دوجانبه در حوزه فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات با کشور کره جنوبی است. این برنامه از سال ۲۰۰۴ با هدف انتقال دانش و تجربیات توسعه‌ای کره‌جنوبی به کشورهای شریک خود، تحت حمایت وزارت امور استراتژیک و مالی این کشور راه‌اندازی شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز