در دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه، هفت تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه‌های برتر روسیه امضا شد.

به گزارش مرور نیوز، در دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با حضور رؤسای 13 دانشگاه برتر ایران و 20 دانشگاه روسیه برای تبادل‌نظر در رابطه با مباحث علمی و آموزشی که  29 مهرماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار شد؛ هفت تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه‌های برتر روسیه در خصوص همکاریهای آموزشی، علمی و فنی، تحقیقاتی، زبان و ادبیات فارسی و روسی و تاسیس دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشترک به امضا رسید.

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاحیه دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و روسیه به عنوان دو کشور باثبات، دوست و همکار در طول تاریخ با یکدیگر همکاری داشتند، گفت: همکاری‌های ایران و روسیه ره آورد مهمی از صلح و پیشرفت را برای این منطقه حساس به همراه داشته است.

وزیر علوم ادامه داد: کارگروه مشترک علمی سیاستگذاری دو کشور نیز باید در تمام زمینه‌ها سیاست‌گذاری کرده و بر روند فعالیت‌ها نظارت کند که این مسأله در چارچوب سیاست‌های علمی، آموزشی دو کشور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در ادامه این اجلاس، میزگردهایی در رابطه با همکاری‌های علمی و آموزشی دانشگاه ها، انتقال تجارب مدیریتی و بررسی نقش پارک‌های علم و فناوری در توسعه دانشگاه‌ها برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز