بیست و نهمین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی تحقیقی «سرآمد» ویژه آبان ماه ۱۳۹۵ منتشر شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، توجه به تولیدات دانش بنیان ایرانی، حمایت غیرتمندانه از آن و باز کردن مسیر رشد و توسعه محصولات ساخت ایران، اسم رمز کارزار با نفرین منابع و مقابله با تهدیدات تحریم های احتمالی است. بر همین اساس، ماهنامه سرآمد، همه تلاش خود را بر فرهنگسازی و گفتمان سازی در این عرصه و ترویج کالاهای دانش بنیان ایرانی کرده است.

این ماهنامه خبری، علمی، آموزشی و تحلیلی که به همت بنیاد ملی نخبگان منتشر می شود، در شماره بیست و نهم خود که ویژه آبان ماه سال جاری منتشر شده است، پرونده ویژه ای دارد که در آن به لزوم غیرت ملی برای توجه به تولیدات ایرانی تاکید می کند.

مذمت ترغیب های تبلیغاتی

پرویز کرمی سردبیر ماهنامه سرآمد، در مذمت ترغیب های تبلیغاتی، یادداشتی نوشته و در آن آورده است: جامعه خوب فقط کارآفرین که نمی خواهد. معلم و قصاب و شوفر و نقاش و رئیس و نویسنده و شاعر و پزشک و رفتگر و باغبان خوب هم می خواهد. این خوب ها وقتی در کار و بار خود نوآوری کنند و طرح های نو درافکنند، آن وقت نخبه های کارآفرینی هم قد علم می کنند و کارهایی می کنند کارستان.

روی آوردن به انرژی پاک

محمد فرهادی در این شماره از ماهنامه سرامد آورده است: ما نباید خیلی متکی به بنگاه های بزرگ اقتصادی باشیم و باید به سمت بنگاه های خرد و کوچک و خانوادگی اقتصادی برویم و بهترین راه روی آوردن به علوم پاک و جدید است که فضا و امکانات زیادی هم نمی خواهد و شرکت های دانش بنیان از جمله این مشاغل است.

بیست و نهمین ماهنامه علمی، آموزشی، تحلیلی «سرآمد» به صاحب امتیازی بنیاد ملی نخبگان، مدیرمسولی سورنا ستاری و سردبیری پرویز کرمی در ۱۳۲ صفحه، ویژه آبان ماه ۱۳۹۵ منتشر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز