یکی از مشکلات دوربین های امنیتی ضعف آنها در زمینه شناسایی اشیای مشکوک کوچک است، اما با استفاده از هوش مصنوعی در دوربین ها این مشکل نیز کمتر شده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از انگجت، شرکت مودیوس از طراحی سخت افزار پردازش ویدئوی جدیدی موسوم به Movidius Myriad ۲ خبر داده که به زودی برای تولید نسل جدیدی از دوربین های نظارتی هوشمند موسوم به Hikvision به کار گرفته خواهد شد.

این دوربین ها تابدان حد هوشمند خواهند بود که برای شناسایی هر چیزی از بسته های مشکوک گرفته تا رانندگان حواس پرت قابل استفاده هستند.

در حالی که اکثر شبکه های عصبی دارای توان خودآموزی به توان پردازش کلود فراوانی نیاز دارند، پلتفرم جدید مویدیوس به دوربین های Hikvision امکان می دهد تا پردازش آنی بیشتری را با دقت ۹۹ درصد انجام دهند. لذا با استفاده از دوربین های یاد شده شناسایی مدل های خودروها، کشف موانع محیطی، مشخص کردن موقعیت بسته های مشکوک و حتی شناسایی و هشدار دادن به رانندگان بی دقت ممکن است.

این دوربین قدرتمند با پردازش دقیق محیط اطراف از ارائه پیام های هشدار غلط خودداری می کند، امری که به علت ضعف دوربین های مشابه ممکن است رخ دهد. مودیوس مدعی است شبکه های عصبی هوش مصنوعی این دوربین تا ده هزار برابر پهنای باند کمتری مصرف می کند و تاخیر آن تا هزار برابر کمتر است.

پردازش آنی ویدئوها برای شناسایی موارد مشکوک تاثیر زیادی بر نحوه استفاده از زیرساخت های شهری دارد، هر چند برخی نگرانی ها در مورد احتمال فریب هوش مصنوعی این دوربین ها توسط انسان ها وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز