در جلسه هیات امنای جهاددانشگاهی که امروز بعد از ظهر برگزار شد، دکتر حمیدرضا طیبی با کسب 9 رای از مجموع 9 رای ماخوذه، برای سومین بار به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی انتخاب شد.

به گزارش مرور نیوز از جهاد دانشگاهی، هیات امنای این نهاد در جلسه سوم آبان خود، دکتر طیبی را به عنوان گزینه نهایی از بین نامزدهای تصدی ریاست جهاددانشگاهی برگزیدند.

سید حمیدرضا طیبی که بین سال های 1385تا 1389و 1392تا 1395 مسوولیت این نهاد را بر عهده داشته، دارای مدرک دکتری برق می باشد.

وی که از بدو تاسیس این نهاد (1359) در آن مشغول به فعالیت است، طی سالیان زیادی ریاست جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت را نیز که یکی از واحدهای فنی و تولیدی این نهاد محسوب می شود، برعهده داشته است.

ترکیب 9 نفره هیات امنای جهاددانشگاهی هم اکنون متشکل از: رئیس نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه ها، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جهاد دانشگاهی (رئیس هیات امنا) و سه نفر از اعضای هیات علمی معرفی شده توسط رئیس جهاد (دکتر محسن قرنفلی، دکتر عبدالحسن شاهوردی و دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو) می باشد.

طبق اساسنامه جهاددانشگاهی، حکم ریاست این نهاد پس از انتخاب اعضای هیات امنا توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی یا همان رئیس جمهوری امضا می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی یکی از اعضای حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای مولود انقلاب اسلامی است که در حوزه های فرهنگ، پژوهش و فناوری، آموزش، تجاری سازی فناوری و توانمندسازی دانش آموختگان تاکنون به ارائه خدمت پرداخته است. 

در حال حاضر علاوه بر دفتر مرکزی، 35 واحد جهاددانشگاهی در سراسر کشور، 11سازمان، 7مرکز، 8موسسه، 3 پژوهشگاه، 26پژوهشکده، 2دانشگاه، 6موسسه آموزش عالی، 43واحد آموزشی علمی کاربردی، 2پارک علم و فناوری و 11شرکت دانش بنیان وابسته به این نهاد در حال فعالیت هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز