عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» گفت: نقش این جشنواره پیوند هنرمندانه و متکی به هنر بخش علمی با مصرف کننده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد مهدی حیدریان درباره برگزاری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» اظهار کرد: ایجاد تشکل‌هایی که پایه و اساس آنها دانش یا همان شرکت‌های دانش بنیان است می تواند یک رویکرد و اقدام اساسی و زیربنایی دولت در بحث توسعه و پیشرفت مبتنی بر توانمندی‌های داخلی کشور باشد؛ بنابراین برای رسیدن به اهداف مد نظر در این حوزه باید برای مردم این بخش به خوبی توضیح داده شود.

وی ادامه داد: البته مخاطبان ما در این حوزه دو دسته هستند؛ نخست افرادی که در این حوزه مشغول فعالیت بوده که بخش عمده‌ای متوجه این موضوع شده و در قالب شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کنند؛ در این خصوص باید فعالیت‌هایی در این شرکت ها شکل بگیرد تا منجر به تشخیص صحیح نیازهای بازار کشور، منطقه و بین المللی و شکل گیری شرکت ها باشد.

عضو شورای سیاست گذاری جشنواره «ایران ساخت» با بیان اینکه دسته دوم نیز مخاطبان شرکت‌های دانش بنیان هستند، گفت: طیف وسیعی در این بخش قرار دارند که صنایع پایه و پیشرفته، بخش کشاورزی و در نهایت به نوعی عموم مردم را شامل می‌شود پس باید در این زمینه به درستی و متناسب با مخاطب فرهنگسازی و معرفی محصولات دانش بنیان باید انجام شود تا بعد از اعتمادسازی مراجعه مخاطب برای تهیه محصولات ایران ساخت را شاهد باشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: این معرفی می‌تواند در قالب برگزاری همایش و نشست‌های تخصصی با حضور شرکت‌های دانش بنیان و مخاطبان آنها باشد که رسانه‌های مختلف به ویژه صدا و سیما برای تبیین این رویکرد دولت و معرفی شرکت‌های دانش بنیان به طور مستمر اقدام کنند.

 

شناسایی بهترین شیوه معرفی محصولات دانش بنیان با «ایران ساخت»

عضو شورای سیاست‌ گذاری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» این جشنواره را راهی مناسب برای شناسایی بهترین شیوه معرفی محصولات دانش بنیان دانست و گفت: بنابراین برای نیل به این رویکرد و توفیق در آن باید بهترین شیوه معرفی محصولات دانش بنیان داخلی مشخص شود تا معلوم شود برای هر بخش مناسب‌ترین برنامه چیست که برگزاری جشنواره‌ها در این زمینه فرصتی مغتنم است.

به گفته وی، جشنواره با کنار هم قرار دادن ایده‌ها و سبک‌های مختلف که موفق بودند موثرترین شیوه را برای معرفی محصولات شناسایی می‌کند.

وی با بیان اینکه نقش این جشنواره پیوند هنرمندانه و متکی به هنر بخش علمی با مصرف کننده است، تصریح کرد: جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» نیز همین نقش را در حمایت از تولیدات دانش بنیان ساخت داخل دارد در واقع این جشنواره در سرایت دادن مدل موفق مشهود می‌شود تا آنها را کشف کرده و به سایرین معرفی کند.

حیدریان افزود: نقش این جشنواره پیوند هنرمندانه و متکی به هنر بخش علمی با مصرف کننده است به نوعی از توان و ظرفیت بالای حوزه هنر بهره می‌برد تا ارتباط حوزه علمی کشور با مخاطب را برقرار کرده و در نتیجه اعتماد مخاطب را در استفاده از محصولات دانش بنیان ساخت داخل افزایش دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر فضای مجازی رسانه غالب در جامعه ما است که بیشترین مراجعه کننده را داشته و مردم به ویژه قشر جوان زمان زیادی را صرف آن می‌کنند بنابراین این فضا می تواند سهم ویژه‌ای در معرفی و تبلیغ محصولات دانش بنیان داشته باشد که در این جشنواره نیز به این مسئله دقت شده و یک پایه اصلی آن برای فضای سایبری تعریف شده است.

نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دی ماه سال جاری با هدف حمایت از تولیدات دانش بنیان ساخت ایران و شعار «فناوری ایرانی؛ کسب و کار ایرانی» در تهران برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز