فضانوردانی که در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) به سر می‌برند، شروع به کاشتن سومین بذر از گیاه کاهوی قرمز کرده‌اند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از زی‌نیوز، فضانورد ناسا شین کیمبرو که به عنوان یک خدمه جدید در آزمایشگاه مداری کار می‌کند،‌ صبح امروز این آزمایش که کاشت کاهو قرمز است را آغاز کرد.

این سیستم پرورش گیاه که 'Veggie' نام دارد، توسط ستاره شناسان و برای انجام آزمایشات مختلف استفاده می‌شود.

کاشت بذر Veg-03 اولین آزمایش گیاهی این تیم با استفاده از یک روش جدید برداشت تکرار شدنی است کهCut-and-Come-Again  نام دارد.

نیکول دوفور، مدیر پروژه گیاهی ناسا گفت: "هنگامی که گیاه به حدود چهار هفتگی رسید، تعدادی از برگ‌های آن به صورت انتخابی و به عنوان نمونه های علمی جدا شده و از آن برای انجام آزمایشات مختلف استفاده خواهد شد.

و در عین حال برخی از برگ‌ها به همراه هسته اصلی این گیاه دست نخورده باقی مانده تا همچنان رشد کنند و برگ‌های بیشتری را تولید کنند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که این کار فرصت‌های بیشتری را برای فضانوردان در جهت استفاده از  رژیم‌های غذایی با مواد تازه و مواد مغذی گیاهان فراهم می‌کند.

این تیم بی‌صبرانه منتظر جوانه زدن این گیاه بوده و به گفته آنها انتظار می‌رود که این اتفاق در اوائل هفته آینده رخ دهد.

فضانوردان در سفرهای فضایی آینده طولانی مدت خود نیازمند این هستند که مواد غذایی و مکمل‌های مورد نیاز خود را خودشان فراهم کنند.

تکنیک های به دست آمده از رشد این گیاهان همچنین به ناسا کمک خواهد کرد تا برای سفر به مریخ آماده شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز