بیستمین همایش سالانه انجمن علمی پزشکی هسته ای که در مجتمع نفت محمودآباد گشایش یافت.

به گزارش مرور نیوز، قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز در بیستمین همایش سالانه انجمن علمی پزشکی هسته ای که در مجتمع نفت محمود آباد برگزار شد، گفت: بخش زیادی از عدم استفاده مردم از طب هسته ای ناشی از پایین بودن سواد فارغ التحصیلان رشته علوم پزشکی نسبت به این علم است.

وی افزود: برای استقبال از طب هسته ای باید سیاستگذاری هایی از سوی پزشکان این رشته پیشنهاد داده شود تا در استقبال جامعه از طب هسته ای افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه اساس طب هسته ای داشتن اطلاعات است، اظهار کرد: لازم است انجمن ها که سالانه همایش برگزار می‌کنند اطلاعات خود را برای پیشرفت این علم در ایران در قالب این همایش ها انتقال دهند.

وی افزود: در این همایش استادان برجسته حضور دارند و پیشرفت های سالانه در حوزه علوم هسته ای را تبادل می کنند.

جان بابایی اظهار کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند در حاشیه این همایش درباره چالش‌های طب هسته‌ای ایران به مباحثه پرداخته و این دانش که هر روز در دنیا جایگاهی مهم پیدا می‌کند را در ایران نیز توسعه دهند.

وی افزود: بیشترین استفاده صلح آمیز از علوم هسته ای در طب هسته ای است و لازم است این علم پیشرفت کند چرا که امروزه طب هسته ای علاوه بر تشخیص به درمان نیز روی آورده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه اکنون داروهای هسته ای به کشور وارد می‌شود، عنوان کرد: مازندران دارای چند مرکز خصوصی طب هسته ای است و دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل هر دو، بخش پزشکی هسته ای دارند و نقش‌شان در خدمات تشخیصی و درمانی محرز است اما بسیار عقب ماندگی در این حوزه وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز