رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات به عنوان رئیس هیات ایرانی در سومین سمپوزیوم جهانی استانداردسازی در تونس شرکت کرد.

به گزارش مرور نیوز، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: سومین سمپوزیوم جهانی استانداردسازی (GSS) با حضور دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) و وزیر ارتباطات کشور تونس در شهر حمامه این کشور آغاز به کار کرد.

علی‌اصغر عمیدیان ریاست هیات جمهوری اسلامی ایران را در این سمپوزیوم بر عهده دارد.

وی در این باره گفت: در حال حاضر فناوری اطلاعات و ارتباطات محور تجارت و زندگی روزمره انسان ها را تشکیل می‌دهد و باید میلیاردها شیء را به اینترنت متصل کند که این موضوع نیازمند اطمینان از امنیت ارتباطات و حفاظت از اطلاعات است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اضافه کرد: تبیین مقررات لازم از سوی رگولاتورها در ایجاد اعتماد مصرف‌کنندگان، شفاف‌سازی، حفاظت اطلاعات و حریم شخصی در زیرساخت‌ها و خدمات، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: در سمپوزیوم جهانی استانداردسازی، ذینفعان تلاش می‌کنند تا با همکاری یکدیگر، یک ساختار بین‌المللی برای ایجاد امنیت اطلاعات، حریم شخصی و اطمینان‌سازی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کنند و دستیابی به این هدف نیازمند همکاری و مشارکت رگولاتورها، صاحبان صنایع و موسسات استانداردسازی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز