طی تفاهم نامه ای مقرر شد ١٠٥ قلم تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران در چین به فروش برسد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درباره برنامه های روز سوم سفر هیات عالیرتبه علمی و فناوری کشور به جمهوری خلق چین اظهار کرد: در سومین روز این سفر که به دعوت رئیس آکادمی علوم چین صورت گرفته، بازدید از شهرک علمی، تحقیقاتی، صنعتی سوژو در دستور کار دکتر ستاری و هیات همراه قرار داشت.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ابراز کرد: شهرک علمی، تحقیقاتی، صنعتی سوژو از جمله پروژه های زیرساخت توسعه فناوری است و در طول ۲۲ سال و در ۲۷۸ کیلومتر مربع ساخته شده است که به کمک سنگاپوری ها ساخته و رشد یافته است. با بهره مندی از تجارب این پارک علمی و فناوری، چند شهر صنعتی و فناوری دیگر در چین ایجاد شد.

وی افزود: همچنین یک هیات سنگاپوری که در راس آن مشاور نخست وزیر سنگاپور قرار دارد، همین فرآیند همکاری را با کشور ما آغاز کرده است.

فعال تر شدن همکاری های علمی و فناوری ایران و چین

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درباره روند این همکاری ها بیان کرد: این همکاری ها، به منظور کمک به پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان ایرانی برای صدور کالای دانش بنیان ایرانی و افزایش همکاری های بین المللی در عرصه فناوری شکل گرفته است و با سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری کشور و هیات عالیرتبه علمی و فناوری به چین، این همکاری ها، وارد مرحله جدید و فعال تر می شود.

وی درباره سایر برنامه های روز سوم حضور هیات عالی رتبه علمی و فناوری در چین ابراز کرد: بازدید از مرکز آموزشی و نوآوریSEID انجام شد و بازدید از پارک های علم و فناوری که در شهرک صنعتی، علمی و تحقیقاتی سوژو قرار دارند، از دیگر برنامه های روز سوم هیات ایرانی بود. همچنین امروز از نمایشگاههای مهم و بین المللی CHINano  توسط دکتر ستاری و هیات همراه بازدید و درباره همکاری های مشترک گفتگو صورت گرفت.

حضور ۹ شرکت دانش بنیان ایرانی در چاینانو

به گفته دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، در نمایشگاه چاینانو، ۹ شرکت دانش بنیان ایرانی فعال در حوزه فناوری نانو نیز حضور دارند.

امضای قرارداد برای فروش ۱۰۵ قلم تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

کرمی افزود: در حاشیه بازدید از نانوپلیس، یک قرارداد به امضای شرکت دانش بنیان ایرانی «توانا» و یک شرکت چینی برای فروش ١٠٥ قلم تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری هیات ایرانی علمی و فناوری امضا شد. همچنین یک تفاهم نامه به منظور همکاریهای دوجانبه و صادرات تجهیزات نانو ایرانی بین ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و پارک علمی و فناوری نانوپلیس به امضا رسید.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: این تفاهمنامه با هدف ایجاد بازار برای شرکت های دانش بنیان ایرانی و کمک به صادرات منعقد شده است.

برنامه روز چهارم

وی درباره برنامه های روز چهارم و آخر هیات ایرانی در چین، ابراز کرد: این هیات قرار است فردا (پنجشنبه) از چند مرکز تحقیقاتی و شرکت دانش بنیان چینی و همچنین از انستیتو sibet که در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی فعالیت می کند، بازدید کند. این انستیتو در ٢٠٠ کیلومتری شانگهای قرار دارد. مد پارک (med park) که در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی در منطقه سوژو واقع است نیز از دیگر مراکزی است که معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و هیات همراه، از آن بازدید خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز