مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز،دکتر احمدی در این تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید پارک علم و فناوری خراسان جنوبی به نقش و اهمیت علم و فناوری در توسعه پایدار و همه جانبه اقتصادی، اجتماعی و امنیتی اشاره کرد و گفت: امروزه در دنیا ثروت‌های فیزیکی، منابع طبیعی و نیروی کار انسانی که از آنها به عنوان سرمایه‌های مشهود یاد می‌شود، درصد کمی از اقتصاد کشورهای توسعه یافته را شامل می‌شوند.

وی ادامه داد: بین 80 تا 85 درصد از اقتصاد این کشورها را سرمایه‌های نامشهود که همان سرمایه‌های فکری و دانشی هستند تشکیل می‌دهند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم به نقش پارک‌ها در توسعه اقتصاد استان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: پارک‌های علم و فناوری یک دستگاه استانی محسوب شده و متعلق به تمام استان بوده و این مراکز فناوری نقش و کارکرد ویژه‌ای را در توسعه اقتصاد دانش بنیان و تولید اشتغال در استان‌ها دارند و در این بین همکاری و تعامل مقامات استان بویژه استانداری‌ها با پارک‌های علم و فناوری کمک بزرگی را به ایفای وظیفه و رسالت پارک‌های علم و فناوری می‌کند.

در این مراسم دکتر احمدی حکم سرپرستی «دکتر محمدعلی ناصری» که از جانب وزیر علوم به امضاء رسیده بود را به وی اعطا و از خدمات دکتر «محمدرضا دوستی» رئیس سابق این پارک تقدیر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز