مخترعین موفق به اختراع دستگاهی شده اند که با کاهش مصرف قابل توجه آب و انرژی لباس ها را تمیز میکند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از نیواطلس، دستگاهی به نام Sonic Soak طراحی شده که با کمک امواج اولتراسونیک قادر است  لک روی لباس ها را شستشو می دهد.  این دستگاه هنگامیکه در آب قرار داده می شود امواج صوتی با فرکانس بالا منتشر می کند که نوعی حباب های ریز فشرده را به وجود می آورند. این حباب ها با لباس درحال شستشو برخورد می کنند و آلاینده هایی مانند خاک، روغن و باکتری را می زدایند.

این دستگاه در حقیقت یک سیلندر از جنس فولاد ضدآب به ابعاد ۱۰۵ در ۳.۵ سانتی متر است که در یک لوله یا ظرفی پر از آب و مایع شوینده قرار می گیرد.  این دستگاه درهر ثانیه ۵۰ هزار ارتعاش اولتراسونیک ایجاد می کند و کاربر می تواند تایمر دستگاه را از روی یک یونیت دیواری تعیین کند.

این دستگاه می تواند  پارچه های ظریف مانند سیلک و ابریشم را تمیز کند، وسایلی مانند بطری شیر نوزاد، تیغ ها و مسواک را پاکسازی و همینطور نقرجات، اسباب بازی، عینک، جواهرات، بشقاب، میوه و سبزیجات را نیز پاکسازی کند.

این دستگاه قابل حمل است.  به گفته سازندگان آن، گجت مذکور فقط ۱۰ درصد انرژی و ۲ درصد آبی را مصرف می کند که در یک ماشین لباسشویی معمولی به کار می رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز