معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) از ایجاد امکان استعلام تعداد خطوط ثبت شده به نام مشترکان تلفن همراه از طریق پیامک خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی گفت: امکان مذکور برای تسهیل در استعلام تعداد خطوط ثبت شده ارتباطات سیار به نام مشترکان راه‌اندازی شده و مشترکان تلفن همراه می‌توانند با ارسال کد ملی خود به سرشماره 3000504901 از تعداد خطوط ثبت شده به نام آنها در اپراتورهای تلفن همراه کشور با خبر شوند. 
وی با بیان این که همچنان امکان استعلام تعداد خطوط از طریق مراجعه به سایت mobilecount.cra.ir وجود دارد، تاکید کرد: مشترکان می‌توانند از طریق یک خط تلفن همراه که مطمئن هستند متعلق به خودشان بوده و اطلاعات آنها مانند کد ملی به درستی ثبت شده است، تعداد خطوط ثبت شده به نام خودشان را استعلام کنند. 
فلاح افزود: مشترکان تلفن همراه درصورت مشاهده هرگونه مغایرت در تعداد خطوط ثبت شده به نام خودشان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از خطوط می‌توانند به دفاتر خدمات مشترکان اپراتورها مراجعه کنند و با ارایه کارت ملی از همه خطوط به نام خود آگاه شده و برای قطع هر یک از سیم‌کارت ها اقدام کنند.
سیزدهم فروردین ماه سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار برای ساماندهی سیمکارت های فاقد هویت مشخص راه‌اندازی شده است.
مشترکان هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می‌شود که شمار سیمکارت های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک نوشته شده است.
مشترکان در صورت بروز مشکل هنگام استفاده از سامانه می‌توانند موارد مورد نظر یا پرسش های خود را به پست الکترونیکی mobilecount@cra.ir ارسال و راهنمایی و پاسخ لازم را دریافت کنند.
مرکز آمار ایران در روزهای اخیر اعلام کرده است: از تعداد 24 میلیون و 299 هزار و 758 خانوار شهری و روستایی، 23 میلیون و 977 هزار و 109 خانوار به تلفن دسترسی داشته‌اند.
در این شاخص (خانوارهای با دسترسی به تلفن) حداقل دسترسی به تلفن ثابت از میان مجموع خانوارهای کشور 22 میلیون و 352 هزار و 187 معادل 92 درصد و حداقل دسترسی به تلفن همراه 23 میلیون و 57 هزار و 939 معادل 94.9 درصد بوده است.
براساس اطلاعات احصا شده 919 هزار و 169 خانوار ایرانی (3.8 درصد خانوارها) فقط دسترسی به تلفن ثابت و یک میلیون و 624 هزار و 922 خانوار فقط دسترسی به تلفن همراه (6.7 درصد خانوارها) داشته‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز