فرانسوی ها رباتی را تولید کردند که د رحین پرواز می تواند در ابعاد مختلفی تغییر شکل دهد.

 

به گزارش خبرگزاری موج به گفته فیوچریسم، دانشگاه اکس مارس ربات تولید شده را به کمک نحوه پرواز برخی پرندگان پر سرعت ساخته است. این اولین ربات پرنده ای ست که می تواند در حین پرواز ابعاد و ظاهر خود را تغییر دهد.

ربات پرنده مذکور برای عبور از میان درختان باریک می تواند کل بدنه خود را به میزان ۹۰ درجه بچرخاند و از حالت عمودی به افقی یا بالعکس تغییر شکل و تغییر وضعیت بدهد.

ربات یادشده سبک وزن و کوچک بوده و می تواند با سرعت بسیار بالایی حرکت کند و در همین حالت نیز اجزای خود را برای عبور از موانع مختلف جابجا کند. این ربات پرنده برای شناسایی موانع پیش رو از حسگرهای مختلفی استفاده می کند که سرعت واکنش بسیار بالایی دارند.

این ربات نه تنها در محور خود می چرخد و وضعیت پرواز خود را از عمودی به افقی و بالعکس تغییر می دهد، بلکه دارای پره هایی است که می توانند زاویه قرارگیری خود نسبت به بدنه را تغییر داده و با نزدیک کردن خود به بدنه فضای کمتری را اشغال کنند.

پهپاد یادشده برای شناسایی محیط اطراف خود مجهز به ۱۷ دوربین بوده و در هر ثانیه از محیط اطراف خود ۱۲۰ تصویر تهیه می کند تا بتواند درک بهتری از موقعیتش پیدا کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز