اگر یکی از معیارهای موفقیت کسب‌وکارهای آنلاین را تعداد کاربران و میزان تعاملات آن‌ها بدانیم، می‌توان دیوار را جزو موفق‌ترین نمونه‌های داخلی در زمینه در نظر گرفت.

به گزارش مرورنیوز، این مجموعه کار خود را با تمرکز روی تلفن‌های هوشمند اندرویدی آغاز کرد، امروزه بر بستر وب وiOS  نیز در دسترس کاربران است و با بیش از ۱۰میلیون کاربر فعال ماهانه، تبدیل به یکی از موفق‌ترین پیشه‌های مجازی ایران شده است. با توجه به اینکه یکی از عوامل موفقیت دیوار بر پایه‌ تعداد کاربران فعال آن شکل گرفته است، می‌شود این میزان مخاطب را علت تمایز دیوار از سایر رقبایش در نظر گرفت.

«دنیای مجازی، دنیایی بی‌مرز و بی‌انتهاست». دیوار با اتکا به این نگرش خود را محدود و محصور به مرزهای جغرافیایی ندانسته و ورود به سایر بازارهای فارسی‌زبان را در برنامه‌های پیشِ‌رویِ خود نهاده است. چندی است دیوار افغانستان با کارکردی مشابه دیوار ایران در این کشور دوست و همسایه راه‌اندازی و در صادرات محصول در زمینه‌ خدمات اینترنتی پیش‌قدم شده است.

درصد قابل توجهی از کاربران «دیوار»، شخصیت‌های حقیقی و کاربران آنلاینی‌اند که از آن برای خرید نیازمندی‌ها، یا فروش بی‌واسطه‌ی کالای خود استفاده می‌کنند. برای این قشر از مخاطبان، استفاده از خدمات دیوار و درج آگهی در آن بر خلاف روش‌های سنتی (مانند درج آگهی در روزنامه)، کاملا رایگان است. دریافت روزانه بیش از ۱۰۰هزار آگهی باعث شده که کاربران از دیوار به عنوان ویترین معتبر و پر نظاره‌ای یاد کنند که ضمن برخورداری از بازدید میلیونی، در کمترین زمان موثرترین بازخورد را جهت خرید یا فروش کالا و خدمات ارائه می‌دهد.

علاوه بر کاربران حقیقی، دیوار منطبق بر مدل کسب و کاری که دارد، قصد دارد بستری را برای تسهیل فرآیندهای کسب و کارهای خرد مهیا سازد. در نتیجه‌ تمرکز بر این هدف، این روزها درصد قابل توجهی از فعالین صنایع و پیشه‌های گوناگون مانند املاک و مستغلات، خودرو و تجهیزات الکترونیکی با حضور در دسته‌بندی‌های مرتبط، بر رونق کسب‌وکار خود می‌افزایند. دسته‌بندی‌های مربوط به کسب‌ و کار و استخدام نیز از دیگر بخش‌های پرمخاطب دیوار در این حوزه هستند.

دیوار نه تنها یک کسب و کار آنلاین بلکه اشاعه دهنده سبک زندگی متفاوتی است که در آن ارزش‌های مهمی مانند حفاظت از محیط‌زیست و توجه به تولید ملی ترویج می‌شود. مدل مطلوب دیوار برای نیل به موفقیت، کسب‌وکاری است که برای توسعه متکی به نیروهای بومی بوده و در عین حال در صادرات علم و فناوری ایران نیز پیشتاز می‌شود.

آمارهای دیوار نشان می‌دهند که اگر شما کاربر فعال اینترنت باشید، با احتمال بالایی تاکنون سری به دیوار زده‌اید، اگر چنین نبوده از همین‌جا شما را به تجربه‌ یک بار «سری به دیوار زدن» به نشانیhttps://divar.ir/tehran/%D۸%AA%D۹%۸۷%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۶/browse/دعوت می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز