شرکت خودروسازی ولوو تا سال 2020 اتومبیل‌های لوکس خودران می سازد تا سرنشینان خودروها وقت خود را صرف انجام امور مفیدتری به غیر از رانندگی کنند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از پی سی مگ، Hakan Samuelsson مدیر عامل ولوو با حضور در همایشی به نام Global Mobility Leadership در دیترویت اظهار داشت که این شرکت به دنبال افزودن قابلیت رانندگی خودکار به تولیداتش است که باعث می شود ۱۰ هزار دلار به قیمت تولیداتش اضافه شود.

اگر چه این رقم هزینه قابل توجهی به خریداران تحمیل می کند، اما برنامه ریزی ولوو به گونه ای است که سرنشینان تولیداتش حتی نیازی به نگاه کردن به جاده هم نداشته باشند و بتوانند تمام وقت خود را در خودرو صرف امور کاری، تفریحی و غیره کنند.

بر خلاف سیستم هدایت خودکار خودروهای تسلا که رانندگان را مجبور می کند دستشان را از روی فرمان برندارند تا در شرایط اضطراری بتوانند به سرعت کنترل اتومبیلشان را در دست بگیرند، ولوو به دنبال ابداع سیستمی است که نیاز به حضور راننده را به طور کامل مرتفع کند.

البته خودروهای خودران ولوو هم دارای فرمان خواهند بود تا علاقمندان بتوانند در صورت تمایل خودشان رانندگی کنند. بررسی ها نشان می دهند اکثر مردم هنوز ترجیح می دهند خودروهای خودران به گونه ای طراحی شوند که سرنشین در صورت تمایل بتواند آن را کنترل کند. ولوو وعده داده ظرف چند هفته آینده اطلاعات بیشتری در مورد این نوع خودروها منتشر کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز