جف بزوس مدیر عامل آمازون در ماه می اعلام کرد که این شرکت بیش از هزار نفر را برای توسعه بلندگوهای هوشمند اکو و آمازون به خدمت گرفته است. حال قرار است 400 نفر دیگر به این مجموعه اضافه شوند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از ری کد، گروه هایی که در زمینه طراحی و عرضه بلندگوهای اکو و الکسا در آمازون فعالیت می کنند قصد دارند 400 نفر کارمند جدید را به خدمت بگیرند.

افرادی که قرار است در این زمینه استخدام شوند باید در زمینه هایی همچون مهندسی داده ها، مدیریت محصولات، هوش مصنوعی، خودآموزی به رایانه ها و غیره تخصص داشته باشند.

این افراد در محل های مختلفی مشغول به کار خواهند شد که از دفاتر مرکزی آمازون در سیاتل تا شهرهای دیگر آمریکا مانند تمپه، آریز، کمبریج، سانی ویل و... در نوسان است. کارشناسان معتقدند این میزان استخدام نشان دهنده رونق بازار محصولات مبتنی بر فناوری هوشمند و هوش مصنوعی در آینده است.

کارشناسان می گویند آمازون قصد دارد محصولات بیشتری را با بلندگوی های اکو و الکسا که توان درک فرامین صوتی را دارند سازگار کند. این شرکت در ماه سپتامبر نمونه ای ارزان قیمت از این محصول موسوم به اکو دات را هم عرضه کرد که تنها 49 دلار قیمت دارد. این محصول هم قادر به درک فرامین صوتی است و هم می تواند مانند یک بلندگوی عادی عمل کند.

آمازون قصد دارد محصولات و تولیدات دیگر شرکت های دنیای فناوری را هم با بلندگوهای هوشمند خود سازگار کند تا بتوان از آنها برای انجام انواع خرید، سفارش بلیط و رزرو هتل، تاکسی گرفتن، دریافت تازه ترین اخبار و اطلاعات، انجام فعالیت های تجاری و غیره استفاده کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز