​با حضور وزیر نیرو روند مدیریت آب سد و نیروگاه دز شهرستان اندیمشک بررسی و تمهیدات ویژه‌ای برای مقابله با سیلاب احتمالی خوزستان پیش‌بینی و اجرا شد.

به گزارش مرور نیوز، رضا اردکانیان در بازدید از سد دز شهرستان اندیمشک اظهار داشت: روند مدیریت آب در سد و نیروگاه دز مطلوب بوده و در این زمینه مشکلی نداریم و این مجموعه آماده مقابله با سیلاب احتمالی است.

وی با اشاره به نقش مدیران میدانی در کنترل و سیلاب‌های روزهای گذشته گفت: تمهیدات ویژه‌ای بر مقابله با حوادث احتمالی پس از باران‌های روزهای آینده پیش‌بینی و در این زمینه جای نگرانی نیست.

وزیر نیرو با بیان این که وضعیت سد دز رصد می‌شود، عنوان کرد: شهروندان و کشاورزان در کنار مسئولان باشند تا بتوانیم از این شرایط حساس با موفقیت عبور و از گسترش حوادث و خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنیم.

اردکانیان وحدت و همدلی مسئولان را برای پیشگیری از حوادث احتمالی پس ازسیلاب‌های اخیر را ضروری دانست و بیان کرد: آمادگی و در مدار بودن نیروگاه‌های برق‌آبی در تابستان پیش‌رو بسیار حیاتی و حائز اهمیت بوده و باید به نیازهای کشور در این حوزه توجه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش بارندگی و نیازهای شهروندان و کشور باید در این زمینه پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم انجام شود تا در فصل تابستان با مشکل روبه‌رو نشویم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز