رئیس تبلیغات اسلامی میامی با بیان اینکه 20 مسجد شهرستان آماده برگزاری اعتکاف شده‌اند، گفت: از این تعداد 18 مسجد ویژه روستاها هستند.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام مجید بخشی پیش از ظهر دوشنبه در اولین جلسه ستاد شئون فرهنگی سال جاری میامی با محوریت موضوع اعتکاف، در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، اظهار داشت: سال جاری نیز مراسم اعتکاف در 20 مسجد شهرستان برگزار می‌شود که دو مسجد در شهر میامی و 18 مسجد دیگر نیز در روستاها میزبان معتکفان خواهند بود.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری مراسم اعتکاف در ماه رجب افزود: یک هزار و 350 نفر طی سال گذشته در این شهرستان معتکف بودند که انتظار می رود امسال با توجه به استقبال جوانان با افزایش شرکت کننده مواجه باشیم.
رئیس تبلیغات اسلامی میامی، اعتکاف را سرمایه ای معنوی برای خودسازی دانست و گفت: تقویت عبودیت مهم ترین اثرات اعتکاف در معتکفان است.

عضو شورای فرهنگ عمومی میامی با بیان اینکه هر معتکف می بایست مبلغ 20 هزار تومان برای حضور در این آئین در راستای پرداخت هزینه های اطعام به حساب ستاد اعتکاف واریز کند، گفت: 42 درصد شرکت کنندگان در سال قبل را رده سنی 15 تا 20 سال تشکیل داده بودند که امیدواریم با برگزاری برنامه های خوب فرهنگی و مذهبی در زمینه اعتکاف جوانان بیشتری را جذب مساجد و برنامه های فرهنگی کنیم.

بخشی در ادامه به اعزام مبلغان حوزه علمیه قم به این مراسم اشاره کرد و افزود: اقامه نماز جماعت، برگزاری گفتمان های دینی، پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی، قرائت قرآن کریم و ادعیه و ... از جمله فعالیت های مبلغان اعزامی به این مساجد خواهد بود.

مرتضی نوروز پور معاون کمیته امداد میامی نیز در این جلسه گفت: این نهاد هزینه ثبت نام اعتکاف مددجویان خود را متقبل خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز