یکی از مراجع عظام تقلید گفت: دشمن در جبهه فرهنگی به دنبال شکستن استقامت توحیدی مسلمانان است.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله سید محمد حسینی زنجانی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه زنجان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان، علی (ع)، افزود: در قرآن آمده است که کسی که بر اساس تقوای الهی عمل کرد و زندگی آن بر اساس باورهای الهی پایه‏ریزی شده است، راه سعادت را می‎پیماید.

وی با بیان اینکه با نگاهی به قرآن کریم باید ببینیم خواسته انبیا چه بود و خدای متعال از ارسال پیامبران چه هدفی را دنبال می کرد، ادامه داد:اساس برای جاویدان شدن باید توحید را پذیرفته و فرمان الهی را اجرایی کرد و باید مسئله توحید در جامعه ساری و جاری شود.

آیت الله حسینی زنجانی افزود: داستان انبیا در قرآن سرگذشت حقیقی وقایعی است که در طول تاریخ رخ داده است و بر همین اساس افرادی که در مسیر انبیای الهی گام بردارند مصداق «اولیک هم المهتدون» خواهند بود.

مرجع عالیقدر جهان اسلام گفت: داستان حضرت یوسف، یکی از داستانهای آموزنده در قرآن کریم است و هرچند در زندگی حضرت یوسف، فراز و نشیب فراوانی رخ داد ولی خدای متعال به دلیل ایمان آن حضرت، سلطنت را به این پیامبر الهی عطا کرد، با این وجود این پیامبر الهی در دعای خود از خداوند متعال درخواست دارد که هنگام مرگ، مسلمان، یعنی فردی که ولایت الهی را قبول دارد، از دنیا برود.

آیت الله حسینی زنجانی افزود: هدف پیامبران اقامه عدل و قسط در سطح جامعه بود و تحقق این مساله با وجود حکومت و نظام حکومتی ممکن بود زیرا اگر حکومت دست ناصالحان و ظالمان باشد، حق مندرس میشود و عدالت اجرا نخواهد شد. درهمین راستا نیز ولی فقیه در دوره غیبت در همین زمینه تلاش دارد.

وی با اشاره به اینکه ثبات قدم در مسیر الهی،جوهره ایمان است، افزود: رسبدن به نعمت بخشی از سعادت است و نگه داشتن آن، توفیق بزرگی است که باید از خدای متعال بخواهیم ما را در مسیر ایمان ثابت قدم نگه دارد، همانطور که در زیارت عاشورا نیز میخوانیم: « اللهم ثبت لی قدم صدق» و گام نهادن در مسیر انبیا و اولیای الهی مسیر صدق در راه رسیدن به معنویت الهی است‌.

وی با بیان اینکه برای برقراری عدل و قسط توجه به راهنمایی اولیا و انبیا الهی ضروری است، گفت: اگر قرار باشد حکومت در دست ولایت جور باشد موجب می‎شود تا حق جاری نشده و عدالت اجرایی نشود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه شخصیت هر فرد بر اساس تفکرات حاکم بر او شکل میگیرد، گفت: اگر تفکر فرد الهی باشد، انسان در مسیر الهی گام برمیدارد و اگر تفکر شیطانی باشد، در این مسیر طی طریق خواهد کرد که در همین راستا دشمن در جبهه فرهنگی به دنبال شکستن استقامت توحیدی مسلمانان است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز