میدان جنگ یکی از سخت‌ترین عرصه‌هایی است که وقتی در آن حضور میابی گذشت را بخوبی بلد باشی؛ شهدا درس آزادگی و گذشت را در سخت‌ترین عرصه برای همگان عرضه کردند.

به گزارش مرور نیوز، منطقه زنجان، کمال قشمی در سال 1342 در شهر زنجان متولد شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی کمال به عضویت بسیج درآمد و فعالیت شبانه روزی خود را شروع کرد. با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، اولین بار در فروردین ماه سال 1360 به جبهه‌های نبرد حق و باطل اعزام شد.

همیشه خود را مطیع و پیرو ولایت‌فقیه می‌دانست و به دوستان خود این امر را سفارش می‌کرد و آن را مایه هدایت و سعادت می‌دانست. خود نیز با حضور مستمر در جبهه‌ها به فرمان امام آن را به اثبات رسانید. در سال 1361 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زنجان درآمد و به فعالیتهای انقلابی خود توسعه داد.

شهید کمال قشمی در مدت زمان حضورش در جبهه‌ در عملیات‌های متعددی از جمله عملیات بیت‌المقدس، والفجر مقدماتی، محرم، رمضان، والفجر ۴، خیبر، بدر و کربلای 5 شرکت کرد و چندین بار مجروح شد. او وظیفه سنگینی را بر دوش خود حس می‌کرد در راه رضای خدا و پیروی از ولایت فقیه به انجام رساند.

سوم تیرماه 1367 بیست و چهار روز قبل از پذیرش قطعنامه 598 و بسته شدن در شهادت بر روی مشتاقان؛ او در جبهه ماموریت شربت شهادت نوشید و به دیدار معبود خود شتافت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز