رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد بیش از دو میلیون و ۶۲۷ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا، مراکز عمومی و کارگاهی توسط بازرسین بهداشت محیط در بحران کرونا انجام شده است.

به گزارش مرور نیوز، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تدوین ۱۱۶ پروتکل بهداشتی پس از همه گیری کووید ۱۹ و انجام ۱۲۱ هزار بازدید از هیئات مذهبی در ماه محرم خبر داد.

احمد جنیدی در وبینار مدیران گروه های سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مدیران گروه های این مرکز در ستاد، با اعلام این خبر گفت: از ابتدای همه گیری کرونا در کشور تا ۵ مهر ۹۹ بیش از دو میلیون و ۶۲۷ هزار بازدید از مراکز مختلف از جمله مراکز تهیه و توزیع غذا، مراکز عمومی و کارگاهی توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای انجام شده است.

وی افزود: ۴۹ هزار و ۸۴۶ واحد در این مدت به دستگاه قضایی معرفی شده و ۱۷ هزار و ۶۷ واحد متخلف نیز پلمب شده اند.

وی تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مبارزه با کرونا را مورد اشاره قرار داد و گفت: در گام دوم مبارزه با کرونا ۱۱۶ پروتکل بهداشتی توسط مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت تدوین و ابلاغ شده است که از جمله این موارد نظارت بر دفن بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی کرونایی بوده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار بیان کرد: از ۳۱ مرداد تا ۱۱ شهریور ۹۹ مصادف با ماه محرم الحرام ۱۴۴۱ قمری شاهد تشدید بازرسی ها به ویژه از هیئات مذهبی، مساجد و تکایا توسط بازرسین این مرکز و دانشگاه های علوم پزشکی کشور بودیم.

وی از ۱۲۱ هزار و ۱۵۹ بازدید از هیئات در ایام محرم خبر داد و افزود: میزان استفاده از ماسک توسط خادمین و مسئولین هیات ها ۸۴.۸۳ درصد، توسط عزاداران ۷۸.۹۰ درصد و رعایت فاصله گذاری در هیئات نیز ۷۶.۳۸ درصد بود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص اقدامات این مرکز در سال جدید تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ نیز گفت: بازرسین بهداشتی از ۱۱۱ هزار و ۴۷۳ مدرسه موجود در مناطق شهری و روستایی کشور بالغ بر ۴۱۸۸۶ بازدید در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۱ شهریور ۹۹ انجام داده اند. ۱۸۰۹ مورد اخطار بهداشتی نیز برای مدارس صادر شده است.

وی تعداد بازدیدها از زندان های کشور را نیز از ابتدای همه گیری کرونا در کشور ۲۲۶۹ مورد برشمرد و گفت: نظارت بر برگزاری آزمون های سراسری دانشگاهی و مراسم مذهبی مانند دعای عرفه نیز توسط بازرسین سلامت محیط و کار انجام شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، جنیدی در پایان افزود: همچنین لازم است درباره تفکیک، بی خطر سازی و دفع بهداشتی پسماندهای بیمارستانی به ویژه پسماندهای عفونی نظارت ویژه انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز