رئیس سازمان انستیتو پاستور ایران گفت: پاستور الجزایر ، درخواست انتقال تکنولوژی واکسن ب ث ژ (سل) از ایران ، دارد.

به  گزارش مرورنیوز،دکتر مصطفی قانعی با اشاره به این که پاستور الجزایر تکنولوژی تولید واکسن سل ندارد، افزود: مذاکرات اولیه در این خصوص به عمل آمده است و اجلاس منطقه ای «MATI»در تهران فرصتی مناسب برای پیگیری این موضوع در راستای انعقاد قرارداد است.
اجلاس منطقه ای پاستور«MATI» با حضور کشورهای مراکش، ایران، الجزایر و تونس، آبان ماه در تهران برگزار می شود و از پاستور چین، کره جنوبی و گینه هم برای حضور در این اجلاس دعوت شده است .
قانعی ادامه داد: ایران در بین همه پاستورها، تنها پاستوری است که بیشترین فناوری ها را در زمینه تولید واکسن، داروهای نوترکیب، محصول تزریقی و سایر فناوری های حوزه بیوتکتولوژی دارد. 
قانعی اظهار کرد: ما در انستیتو پاستور در تلاشیم تا دستاوردهای مهم خود را در حوزه سلامت به سایر کشورها عرضه کنیم و در این راستا به همه کشورهای همجوار هم اعلام کردیم که آماده انتقال دستاوردهای این مجموعه از جمله واکسن سل هستیم.
وی به درخواست انتقال تکنولوژی سرم پادزهرهای مار و عقرب از تونس اشاره کرد و گفت: تونس فناوری جدیدی در مورد سرم های مار و عقرب در اختیار دارد که ما از آنها درخواست انتقال تکنولوژی کردیم.
رئیس سازمان انستیتو پاستور ایران گفت: البته کار سرم سازی در انستیتو رازی صورت می گیرد اما شیوه های آن باید به روز شود و ما با تمام توان در این راستا گام برمی داریم.
قانعی اظهار کرد که ما به دنبال این هستیم که آخرین شیوه های تولید واکسن با کمترین هزینه، بیشترین بهره وری و کمترین عارضه را تهیه و در اختیار بیماران قرار دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز