شورای صنفی نمایش در جلسه امروز 26 مهر در اعتراض به دخالت دولت در تصمیمات شورا، مصوبه‌ای نداشت.

به گزارش مرورنیوز، همایون اسعدیان رئیس این شورا با بیان اینکه جلسه تشکیل شد اما به امورات صنفی زیادی پرداخته نشد، یادآور شد: در جلسه قبلی مصوب شده بود در ایام تعطیلات محرم اکران سه فیلم «اروند»، «هیهات» و «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» ادامه پیدا کند. کاری که در سال های گذشته هم انجام شده و فیلم‌هایی که با این ایام همخوانی داشته‌اند، شامل تعطیلی نمی‌شدند و به اکران خود ادامه می‌دادند.

وی ادامه داد: مانند تلویزیون که در این روزها فیلم‌هایی که از لحاظ مضمومی با محرم همخوانی داشته باشد را پخش می‌کند و امسال هم شاهد پخش این آثار بودیم.

اسعدیان با اظهار تاسف از اینکه مسوولین ارشاد بدون هماهنگی با شورای صنفی و اینکه شورا را در جریان قرار بدهند اعلام تعطیلی عام کردند، گفت: از اکران این سه فیلم جلوگیری شد و در حالی که در یک سال گذشته هماهنگی کاملی بین شورای صنفی و مسئولین ارشاد وجود داشته اما این مورد بدون هماهنگی انجام شد که آن را دخالت در امور شورای صنفی می‌دانیم.

رئیس شورای صنفی نمایش تاکید کرد:‌ اصولا دخالت دولت در امور صنفی به نفع سینما نیست و به همین دلیل جلسه ‌امروز 26 مهر شورا مصوبه‌ای نداشت تا در هفته آینده بعد از جلسه با آقای ایل‌بیگی (مسوول اداره نظارت و ارزشیای) و حل این مشکل جلسات را از سر بگیریم.

اسعدیان درباره‌ی وضعیت فیلم‌هایی که فعالیت دفاتر پخش آنها توسط دادستانی به حالت تعلیق درآمده است به ایسنا گفت: در این خصوص هفته گذشته نامه‌ای را به وزارت ارشاد فرستادیم و اعلام کردیم این حرکت را صحیح نمی‌دانیم و امیدواریم مقابله جدی صورت گیرد که هنوز پاسخی دریافت نکردیم.

چندی پیش اعلام شد که دفاتر پخشی که تیزرهای فیلم‌هایشان از ماهواره پخش شده است به حکم دادستانی فعالیت‌شان به حالت تعلیق درآمده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز