حیدر سلیمانی کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: ضربه خطای منجر به گل استقلال خوزستان به اشتباه خطا اعلام شد.

به گزارش مرورنیوز،حیدر سلیمانی درباره عملکرد حسین زرگر در مسابقه استقلال خوزستان - پرسپولیس، گفت: داور در این دیدار به خوبی قضاوت کرد. زرگر دوندگی زیادی در مسابقه داشت که همین موضوع باعث شد در 10 دقیقه آخر از لحاظ جسمانی تحلیل برود. این بازی کاملاً درگیرانه بود که زرگر آوانتاژ‌ها و اخطارهای خوبی به بازیکنان می‌داد. بازیکنان استقلال خوزستان کاملاً غیر حرفه‌ای با داور رفتار و ناشیانه با او برخورد می‌کردند.

وی درباره صحنه پنالتی تیم پرسپولیس، اظهار داشت: دروازه‌بان استقلال خوزستان تلاش می‌کرد که توپ را بگیرد اما دستش به آن نرسید و بازیکن را زد و پنالتی بود اما نیازی به اخطار نبود. با این حال چون این بازیکن اعتراض کرد داور به او اخطار داد. 

این کارشناس داوری درباره رفتار سرمربی استقلال خوزستان عنوان کرد: یکی از صحنه‌هایی که باعث شد پورموسوی اعتراض زیادی به داور داشته باشد در دقیقه 77 بود، زمانی که توپ از خط طولی کنار زمین به خارج رفت و داور نمی‌دانست که پرتاب را به سود کدام تیم اعلام کند و در این صحنه تردید داشت. بازیکنان پرسپولیس با زرنگی توپ را برداشتند و آن را پرتاب کردند. در صورتی که اگر چند ثانیه قبل آن را می‌دیدیم دست زرگر به سمتی بود که تیم استقلال خوزستان باید توپ را پرتاب می‌کرد که به نظر می‌رسید داور در این صحنه بی‌تفاوت بود. 

سلیمانی در خصوص ضربه کاشته استقلال خوزستان که منجر به گل شد، تصریح کرد: در دقیقه 33 توپ به دست مدافع پرسپولیس برخورد کرد که داور آن را خطا گرفت این به خاطر شدت این ضربه بود و بازیکن پرسپولیس فرصت نداشت که دستش را بکشد. متاسفانه داوران ما هنوز سر اینکه توپ به دست بخورد خطا می‌باشد یا خیر، اشکال دارند. برخی از داوران با تجربه مانند آقای زرگر نیز در این موضوع ضعف دارند. 

وی ادامه داد: در دقیقه 25 زرگر کار خیلی خوبی انجام داد؛ مهاجم استقلال خوزستان پایش را به پای بازیکن پرسپولیس گیر انداخت و سعی می‌کرد پنالتی بگیرد، اما داور در یک قدمی صحنه بود و کاملاً در این صحنه درست قضاوت کرد. 

این کارشناس داوری با بیان اینکه زرگر در دقیقه 43 تمرکزش را روی بازی از دست داد، خاطرنشان کرد: معمولا در 5 دقیقه پایانی نیمه نخست به خاطر حساسیت بازی داوران تمرکزشان را از دست می‌دهند. زرگر نیز در دقیقه 43 خطای هند بازیکن پرسپولیس را تشخیص نداد اما کمک داور مسابقه به خوبی این هند را تشخیص داد. 

سلیمانی در پایان گفت: در انتهای بازی برخی صحنه‌ها از دست زرگر در می‌رفت که همین باعث شد نتواند به خوبی قضاوت کند که این به ضرر هر دو تیم بود. در این شرایط یا تیم میزبان سود می‌برد و یا تیمی که از تیم حریف جلو است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز