فیلم توقیف‌شده «عصبانی نیستم» ساخته «رضا درمیشیان» بدون مجوز در نقاطی از شهر تهران در حال توزیع است.

به گزارش مرورنیوز، این فیلم در زمان اکران در جشنواره فیلم فجر در‌ سال ٩٣، حواشی فراوانی به دنبال داشت و درنهایت از پخش عمومی آن ممانعت شد؛ یکی از حاشیه‌ها مربوط بود به بازی نوید محمدزاده در این فیلم که بسیاری او را مستحق دریافت سیمرغ بلورین می‌دانستند. کار حتی به جایی رسید که رضا عطاران سیمرغ بلورین دریافتی‌اش از جشنواره فیلم فجر در آن ‌سال را متعلق به بازیگر «عصبانی نیستم!» دانست.

در آن روز اواسط مراسم اختتامیه سی‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر نامه‌ای از رضا درمیشیان تهیه‌کننده فیلم «عصبانی نیستم!» خوانده شد مبنی بر این‌که برای حفظ آرامش سینمای ایران از جوایز خود گذشتیم. این نامه با توجه به حواشی و اتفاقات روزهای قبل برای هیچ‌کس عادی نبود و برخی سایت‌ها اعلام کردند که درمیشیان با فشار دبیر جشنواره و برخی مسئولان مجبور به نوشتن این نامه شده است؛ تا این‌که ساعاتی قبل فرامرز قریبیان (دیگر عضو هیأت داوران) صراحتا از انتخاب نوید محمدزاده با اتفاق آرای هیأت داوران به‌عنوان بهترین بازیگر جشنواره سی‌ودوم خبر داد و از اتفاقات و حواشی که مانع از اعلام نام او شد، انتقاد کرد. با این مقدمه حالا رکنا گزارش داده در حالی دی‌وی‌دی فیلم «عصبانی نیستم» به صورت رایگان و غیرمجاز در نقاطی از سطح شهر تهران بین شهروندان توزیع می‌شود که با گذشت سه‌سال از تولید این فیلم، هنوز سرنوشت اکران آن مشخص نیست.

یکی از پخش‌کنندگان دی‌‌وی‌دی غیرمجاز این فیلم، از پاسخ به سوالی درباره چگونگی به دست آوردن نسخه‌ای از این فیلم امتناع کرده و گفته است: «فقط برای یک چیز این کار را می‌کنم. فیلم سینمایی ساخته می‌شود تا دیده شود نه این‌که در انبار خاک بخورد.» نسخه دی‌وی‌دی توزیع‌شده از این فیلم سینمایی کیفیت صدا و تصویر بسیار پایینی دارد و بدون آرم و برچسب به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

روی این دی‌وی‌دی غیرمجاز این جمله‌ها نوشته شده است: «این فیلم از نظر ارشاد مردود است و به هیچ‌وجه در سینما اکران نمی‌شود»، «تبلیغ دهان به دهان ـ توصیه به دوستان و تکثیر» و «کلیه خسارت این فیلم پرداخت شده است.» فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» داستان دانشجوی ایرانی ستاره‌دار و اخراجی را روایت می‌کند که برای فراهم‌کردن شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا «عصبانی» نباشد و در تلاش است تا دختر موردعلاقه‌اش را از دست ندهد. این فیلم که به صورت غیرمستقیم به وقایع ‌سال ١٣٨٨ می‌پردازد، در زمان اکران در جشنواره فیلم فجر ‌سال ١٣٩٢ نیز با مشکل سانسور مواجه شد و با ۱۷ دقیقه سانسور و حذف پایان فیلم سرانجام به نمایش درآمد.

اکران فیلم «عصبانی نیستم» در جشنواره فیلم فجر به قدری سروصدا کرد که نهایتا با نامه کمیسیون فرهنگی مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در‌ سال ١٣٩٣، از اکران عمومی جاماند و سرنوشت پخش آن به زمان نامعلومی موکول شد. تا ‌سال‌جاری چندباری زمزمه‌هایی برای اکران فیلم «عصبانی نیستم» شنیده شد که هر بار با تکذیب، فرصت پخش در سینماها از این فیلم گرفته می‌شود. این فیلم در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تهران، در ٦ رشته کاندیدا شده و در شصت‌وچهارمین دوره جشنواره فیلم برلین نیز حضور یافته بود.

نوید محمدزاده، باران کوثری، رضا بهبودی، میلاد رحیمی، امیررضا میرآقا، میثاق زارع، رضا کولقانی و محمد کارت بازیگران فیلم سینمایی هستند. «عصبانی نیستم» دومین ساخته «رضا درمیشیان» پس از فیلم سینمایی «بغض» است و فیلم سوم او یعنی «لانتوری» به تازگی اکران شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز