دادستان عمومی و انقلاب تبریز اعلام کرد: پرونده مرگ دو نفر از اعضای خانواده پزشک تبریزی در دست بررسی است و نتیجه آن از طریق تشکیلات قضایی استان اعلام می شود.

به گزارش مرور نیوز، موسی خلیل اللهی افزود: انتشار هر گونه خبر درباره این پرونده از کانالی غیر از تشکیلات قضایی آذربایجان شرقی فاقد ارزش است.

مهر امسال مصادف با هفته نخست ماه محرم بود که خبر مرگ خانواده دکتر صلحی که توسط وی ادعا می شد به دلیل مصرف غذای نذری، جان خود را از دست داده اند، بازتاب گسترده ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یافت. 

صلحی در آن ایام مدعی شد فردی ناشناس با مراجعه به درمانگاه محل فعالیت وی و دادن غذای نذری به تعداد اعضای خانواده اش سبب مرگ دو تن از آنها شده است. 

پزشک جوان تبریزی مدعی شد که بر اثر مصرف غذاهای نذری مسموم اهدایی از طرف فرد ناشناس، مادربزرگش در روز اول و همسرش نیز بعد از دو روز جان خود را از دست داده اند. 

این در حالی است که رسانه های خبری آذربایجان شرقی در روزهای اخیر به نقل از منابع آگاه مدعی شدند مرگ این دو نفر به دلیل مصرف غذای مسموم بوده و غذا توسط خود پزشک تهیه و به آنان داده شده است. 

بر پایه این گزارش ها، پزشک تبریزی به مسموم کردن همسر و مادربزرگ ش با غذای به اصطلاح نذری اعتراف کرده است. 

تاثر افکار عمومی از مرگ همسر و مادربزرگ پزشک جوان تبریزی به اندازه ای بود که پای وزیر بهداشت نیز به میان آمد و وی قائم مقام خود را برای پیگیری وضعیت پرونده مرگ دو عضو خانواده دکتر صلحی مامور کرد. 

در محافل عمومی و شبکه های اجتماعی شایع شده است که پزشک تبریزی به اتهام قتل اعضای خانواده خود هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز