روزنامه شرق در شماره پنجشنبه 29 مهر در تشریح تیتر یک، به موضوع تغییرات در کابینه دولت یازدهم پرداخت و نوشت: با پایان استعفاهای دو روز گذشته، رئیس جمهوری که گویا فکر بدون وزیر ماندن وزارتخانه ها را کرده بود، همان عصر دیروز سرپرستان این سه وزارتخانه را تعیین کرد؛ «نصرالله سجادی»، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش، «سیدعباس صالحی»، معاون فرهنگی وزارت ارشاد؛ «سیدمحمد بطحایی»، معاون پشتیبانی وزیر آموزش وپرورش.

به گزارش مرورنیوز، این روزنامه با اشاره به عنوان تکرار کلمه دشمن، شناخت توطئه است نه توهم توطئه، آورد: حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی، با اشاره به تأکیدات مکررشان از ١٥ سال قبل درباره نهضت علمی و نرم افزاری افزودند: «این حرکت با استقبال نخبگان، اساتید و دانشجویان با نتایج خوبی همراه شده اما با موانعی روبه رو است که باید آنها را شناخت و علاج کرد». مقام معظم رهبری، کارشکنی های دشمنان را ازجمله این موانع دانستند و افزودند: «عده ای تا کلمه دشمن تکرار می شود، ناراحت می شوند اما این تکرار و هشدار، همچون تکرار کلمه‎ شیطان در قرآن مجید، با هدف ایجاد هوشیاری دائم انجام می شود و در واقع، شناخت توطئه است نه توهم توطئه».

برادرانه می گوییم اشتباه کردید؛ جبران کنید، از دیگر عنوان های روزنامه شرق است، در تشریح این خبر می خوانیم: این بار نوبت معاون فرهنگی قوه قضائیه بود که به سخنان منصور ارضی واکنش نشان دهد. حجت الاسلام هادی صادقی، در مراسم عزاداری هفتمین روز شهادت سالار شهیدان، حضرت سیدالشهدا(ع)، در جمع پرسنل ستاد قوه قضائیه در سخنانی با عنوان «عقلانیت و احساس در شعائر حسینی (ع)» اگرچه از جامعه مداحان حمایت کرد، اما خطاب به منصور ارضی گفت: «برادرانه می گوییم این کار شما اشتباه است و جبران کنید». این دومین باری است که از منصور ارضی خواسته می شود در قبال مصاحبه اش با صداوسیما، در صدد جبران برآید. پیش تر مجید انصاری، معاون حقوقی رئیس جمهور، هم از منصور ارضی خواسته بود به خاطر سخنانش از مردم عذرخواهی کند.

این روزنامه با انتخاب عنوان دولت عقب نشینی نکرد، به نتیجه تغییرات خوش بین هستیم، می نویسد: محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس، روز گذشته در حاشیه جلسه علنی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران، درباره تغییر وزرای کابینه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا دولت در جریان استعفای جنتی عقب نشینی کرده، گفت: «با این نظر موافق نیستم و فکر می کنم این مسئله در پی جمع بندی دولت اتفاق افتاده و امیدواریم هر ترمیمی در کابینه انجام می شود، مثبت باشد و منجر به انجام تحرک بیشتری در آن بخش شود».

این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «محمود گودرزی: مدیریت دنیا آدم را از مدیریت کشور غافل می کند»، «آل اسحاق: هم واردات هم صادرات حکایت از وضع بد اقتصاد دارند»، «لاهوتی:بساط کاسبی امارات جمع شد»، «تغییرات حاشیه دار در وزارت کشور»، «گزارش غیرعلنی ظریف از لوزان»، «سخنگوی کمیسیون اصل90 از هزینه 137 دلاری برای 2 دکل خبر داد: دکل های کاغذی» و «هیلاری چند گام تا کاخ سفید» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان «از فساد خرد تا فساد کلان» نوشته محمود ختائی دانشیار بازنشسته دانشکده اقتصاد علامه را به چاپ رساند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز