رحیم پور ازغدی در سخنرانی امروز در مسجد بازار تهران گفت: بعضی بازاری ها تا می فهمند جنسی گران شده پنهان و احتکار می کنند ، اصلاح بازار در چهلمین سال انقلاب باید انجام شود.

به گزارش مرور نیوز، حسن رحیم پور ازغدی ظهر امروز در مسجد امام خمینی(ره) و در مراسم گرامیداشت شهیدین طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی

ضمن تاکید بر اینکه ارتباط ویژه با امام با وجود غربت امام ویژگی ایشان بود و یکی از بازوهای مبارزاتی امام بود, تصریح کرد: در سن جوانی با حساسیت روی حلال و حرام ثروتمند شده است و این جواب کسانی است که می گویند بدون حرام خواری نمی شود ثروتمند شد.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه بعضی بازاری ها تا می فهمند جنسی گران شده پنهان و احتکار می کنند گفت: اصلاح بازار در چهلمین سال انقلاب باید انجام شود. مسجد امام مسجد بزرگی است و می تواند دوباره بازار 15 خرداد 1342 شود و در آن فضا باشد.

اینکه این 2 شهید اساسا 2 تیپ شخصیتی هستند و مثل هم نبودند گفت: تیپ شهید حاج اسماعیل رضایی طور دیگری است و یک بازاری متدین است ولی شهید طیب از جبهه ای جدید آمد و حر بود.

وی با بیان اینکه شهید طیب حاج رضایی در داخل پلیس و شهربانی اخباری را می خرید و به امام می داد که از جمله قضیه حمله به فیضیه را به امام خبر می دهد و کاری که می کرد این است که برق فیضیه را از برق شهر جدا می کند که نتوانند برق فیضیه را قطع کرده و بعد حمله کنند.

رحیم پور ازغدی در خصوص شهیدین طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی گفت: این دو شهید دو الگو برای دوتیپ اجتماعی بازار هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهید حاج اسماعیل رضایی نیز درس حوزه خوانده بودند و از مراجع استعلام می کردند, خاطرنشان کرد: ارتباط با یک عالم دینی در بازار ما نیست که خاطرشان جمع شود این پول حلال است یا نه. بازاری ها باید احکام بازار را بدانند نه اینکه عده ای در بازار مکاسب بخوانند و بازاری ها مکاسب بکنند.

رحیم پور ازغدی ضمن اشاره به اینکه شهید حاج اسماعیل رضایی تا پای چوبه دار محکم و انقلابی حرف زد, اظهار داشت: برخی حتی می دانستند شهید می شدند محکم حرف نمی زدند ولی ایشان هم محکم حرف زد و هم وصیتنامه الهام بخشی داشت.

وی با بیان اینکه همان زمان بازاری هایی انقلابی بودند و برخی نیز فقط به فکر بخور بخور بودند, گفت: الان هم همین دو دسته در بازار تهران و شهرهای دیگر بودند و هستند.

رحیم پور با بیان اینکه همسر طیب حاج رضایی دو پیام را برای امام قبل از اعدام ایشان آورد گفت: همسر آن شهید قبل از اعدام او نزد امام آمد و گفت طیب دو سوال از شما داشت. اینکه به آقا بگویید که آیا مردم می فهمند که من خیانت نکردم و تا آخر ایستادم؟ امام هم در پاسخ این سوال می گویند اگر خیانت کرده بودی الان آزاد بودی.

وی افزود: سوال دوم طیب حاج رضایی این بود که من نه اعمالی داشته ام و نه نماز و روزه ای انجام داده ام و دست خالی می روم. آماده رفتنم ولی بعدش چه می شود؟ امام در جواب می گوید بگو صفحه آخر کتاب زندگی مهم است و تو عاقبت به خیر شدی.

وی در پایان تاکید کرد: از بسیج اصناف خواهش می کنم از این دو شخصیت برای بازار الگو بسازند و این دو تیپ را به بازار معرفی کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز