رئیس‌جمهور با بیان اینکه اختلاف و فاصله خواست آمریکاست، گفت: نگذاریم خواسته آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور که صبح امروز (یکشنبه) به استان یزد سفر کرده است، در میدان امیرچخماق شهر یزد گفت: در تمام مراحل بعد از انقلاب، مردم یزد در صف مقدم بودند، از دفاع مقدس گرفته تا سازندگی این کشور. من یادم نمی رود فداکاری لشکر غدیر در میدان‌های نبرد و بویژه عملیات خیبر که این تیپ را جوانان غیور این سرزمین در آنجا با سختی‌های فراوان ایستادند و مبارزه کردند.

رئیس‌ جمهور افزود: امروز روزی است که ما در هفته رسول خدا و پیامبر اسلام و امام صادق(ع) قرار گرفتیم. امروز دوازدهم ربیع المولود روز میلاد پیامبر اسلام به نقل برادران اهل سنت و برخی علمای شیعه است و ۱۷ ربیع هم روز مشهور برای میلاد پیامبر اسلام است. این هفته هفته اتحاد و هفته قرب بیشتر به راه و مسیر پیامبر(ص) است.

وی تاکید کرد: باید همدردی خودم و همه مردم استان یزد را به مردم آذربایجان شرقی بخاطر حادثه زلزله اعلام کنم و از همه دست اندرکاران تشکر کنم که در روزهای سخت مردم در کنار هم و در خط همکاری و یاری یکدیگر قرار دارند.

* در شرایط تاریخی بسیار مهمی قرار داریم

روحانی گفت: صدای شما مردم صدای این چند نفر جوان نیست، شما مردم بزرگ و مهربان و درخط انقلاب هستید. اختلاف و فاصله خواست آمریکاست. نگذاریم خواسته آمریکا از حنجره عده ای معدود بلند شود، گرچه آن عده بسیار معدود در کشور هستند ولی در عین حال آن گروه کوچک را به وحدت و اسلام و پیامبر وحدت دعوت می‌کنیم چراکه در شرایط تاریخی بسیار مهمی قرار داریم.

ادامه دارد ...

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز