رئیس جمهور گفت: یک میدان نفتی به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه نفت کشف شده است که این میدان نفتی بزرگ از بستان آغاز می‌شود و تا نزدیک امیدیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع ، وسعت این میدان نفتی است.

به گزارش مرور نیوز،  حسن روحانی ، رئیس جمهور امروز (19 آبان) در جمع مردم یزد در میدان امیرچخماق گفت:  مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در تلاش های اکتشافی خود که از سال 95 شروع شده، موفق به کشف یک میدان بزرگ نفتی با ذخیره نفت درجای به میزان 53 میلیارد بشکه نفت شده است.

روحانی با بیان اینکه این هدیه کوچک دولت و شرکت ملی نفت و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران است، گفت: یک میدان نفتی به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه نفت کشف شده است که این میدان نفتی بزرگ از بستان آغاز می‌شود و تا نزدیک امیدیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع ، وسعت این میدان نفتی است.

وی افزود: این لایه نفتی ، ۸۰ متر عمق دارد و نفت در جای آن ۵۳ میلیارد بشکه است ، این نشان آن است که ما کشور ثروتمندی داریم و علیرغم دشمنی‌های آمریکا به کاخ سفید اعلام می‌کنیم که به کوری چشم همه دشمنان ملت ایران در ایامی که شما فروش نفت ایران را تحریم کردید و بر ملت ما فشار آوردید، کارگران و مهندسین عزیز ما توانستند ۵۳ میلیارد بشکه نفت را در یک مخزن بزرگ کشف کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز