سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده بین قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی از فردا رسما سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان در مجلس آغاز خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده بین قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی از فردا رسما سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان در مجلس آغاز خواهد شد. کارشناسان قوه قضاییه نیز در مجلس مستقر می‌شوند و امکانات و تجهیزات لازم فراهم شده و ان‌شاءالله خبرنگاران نیز حضور یافته و از نزدیک شاهد خواهند بود تا ما نمایندگان به وظیفه قانونی خود عمل کنیم.

* از فردا نمایندگان دارایی‌ ها و اموال خود را ثبت می‌ کنند

عباسی در ادامه تاکید کرد: نمایندگان از فردا به مدت یک هفته فرصت دارند تا اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت کنند همانطور که هیئت رئیسه مجلس و نمایندگان مجلس از پیش اعلام کرده بودند ما خواهان ثبت اموال خود در اولین فرصت بودیم و خوشبختانه از فردا این امکان فراهم شده و نمایندگان دارایی‌ها و اموال خود را ثبت می‌کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در ادامه با اشاره به رای مثبت مجلس به استعفای کاظم جلالی بیان کرد: با توجه به این که نمایندگان مجلس امروز با استعفای کاظم جلالی موافقت کردند از این لحظه به بعد افرادی که برای ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس داوطلب هستند می‌توانند اسامی خود را به هیئت رئیسه ارسال کنند و ما در جلسه هفته آینده فردی را که ویژگی‌های لازم برای مدیریت مرکز پژوهش‌ها داشته باشد را از بین افراد متقاضی انتخاب خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز