رییس جمهور کشورمان با تاکید بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه آغازگر هیچ تجاوز و تنشی حتی نسبت به آمریکا نبوده و همواره اقدامات ایران پاسخی به تجاوز آمریکا بوده است.

به گزارش مرور نیوز،   حسن روحانی  ، رییس جمهور عصر یکشنبه در تماس تلفنی اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان با وی، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را حادثه‌ای جانکاه و غمی بزرگ برای ملت ایران و جنایتی بی‌سابقه از سوی دولتمردان آمریکایی برشمرد و گفت: ما از دولت‌های دوست و همسایگان خود انتظار داریم این اقدام جنایتکارانه و شرورانه را یک‌صدا محکوم کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا، افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه آغازگر هیچ تجاوز و تنشی حتی نسبت به آمریکا نبوده و همواره اقدامات ایران پاسخی به تجاوز آمریکا بوده است.

روحانی با بیان اینکه روابط صمیمی و برادرانه ایران و افغانستان در طی سال های گذشته به خوبی توسعه یافته است، اظهار امیدواری کرد تا با درایت مسئولان روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تهران- کابل بیش از پیش گسترش یابد.

رییس جمهوری ادامه داد: صلح و ثبات افغانستان برای ایران اهمیت زیادی دارد و ما صلح و ثبات افغانستان را به نفع مردم دو کشور می دانیم.

 روحانی با قدردانی از مراتب همدردی رییس جمهوری افغانستان افزود: می‌دانیم مردم افغانستان نیز همچون ملت ایران سوگوار این حادثه هستند.

اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان نیز در این تماس تلفنی ضمن تسلیت شهادت  سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی  و ابراز همدردی دولت و ملت افغانستان با مردم ایران، اظهار داشت: در غم و اندوه ملت برادر و مسلمان ایران شریک هستیم.

رییس جمهوری افغانستان ضمن تاکید بر حفظ منافع مشترک دو کشور در منطقه اظهار داشت: امنیت ایران امنیت ماست و تلاش دولت و ملت افغانستان ایجاد صلح و ثبات و برادری خواهد بود.

اشرف غنی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو ملت، از حسن همجواری ملت ایران نسبت به افغانستان طی دهه‌های گذشته قدردانی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز