سفیر کشورمان در مسکو گفت: همانند گذشته آمریکا امروز هم از کارزار تحریم و فشار حداکثری بهره‌ای نخواهد برد و انقلاب اسلامی استوار و پرقدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد.

به گزارش مرور نیوز، کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در جمع خبرنگاران روسیه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در محل خبرگزاری «ریانووستی» این کشور اظهار کرد: علت عصبانیت آمریکا از انقلاب اسلامی ایران، استقلال‌خواهی و شکستن هیمنه آمریکا در جهان است.

او  با اشاره به دستاورد‌های نظام اسلامی در حوزه‌های مهم و پیچیده‌ای همچون انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، علم و تکنولوژی و صنایع دفاعی گفت: علیرغم تحریم‌های سنگین و فشار گسترده آمریکا، ایران نه تنها تضعیف نشده، بلکه قدرتمندتر از همیشه است.

سفیر کشورمان در مسکو برنامه «اقتصاد بدون نفت» را مهم‌ترین اولویت اقتصادی کشورمان دانست و خاطرنشان کرد: براساس آموزه‌های انقلاب، می‌توانیم اقتصاد خود را بدون نفت اداره کرده و حربه تحریم آمریکا را هم به طور کامل خنثی کنیم.

جلالی با بیان مصداق‌های مهمی از مقاومت و ایستادگی ملت ایران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: در آن زمان، درحالی که ما حتی سیم خاردار برای دفاع از کشور نداشتیم، آمریکا و غرب پیشرفته‌ترین تسلیحات نظامی را به رژیم بعث عراق تحویل می‌دادند، اما در نهایت مردان و زنان ایران، یک وجب از خاک کشورشان را هم از دست ندادند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: همانند گذشته آمریکا امروز هم از کارزار تحریم و فشار حداکثری بهره‌ای نخواهد برد و انقلاب اسلامی استوار و پرقدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز