سخنگوی دولت در یادداشتی به مناسبت روز کارگر نوشت: گویی مسایل دیرین کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد.

به گزارش مرور نیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت روز جمعه در یادداشتی در حساب اینستاگرامی خود روز کارگر را به همه کارگران و زحمتکشان کشور تبریک گفت و نوشت: امسال کرونا نیز بلای مضاعف بر جان کارگران شد. قبلا نوشتم کرونا در مقابل جان انسان ها، طبقه نمی‌شناسد، اما گویی این ویروس هم ناعادلانه عمل می‌کند. امروز کرونا بیشترین لطمه را بر زندگی کارگران بخش خدمات، روزمزدها، دستفروش‌ها، آشپز‌ها و... وارد کرده است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد: ساختار‌ها و فاصله‌های جانکاه چهل و اندی سال پیش اعتصاب کارخانه جنرال موتورز را سامان می‌دادیم، به خیابان‌ها آمدیم. در مقابل درب وزارت کار تحصن کردیم و جلوی خانه کارگر که اتحادیه سندیکا‌های کارگری بود به اعتراض نشستیم.

سخنگوی دولت بیان کرد: چند سال بعد به عنوان نماینده کارگران در شورای عالی کار برای مزد چانه‌زنی می‌کردم. گویی مسایل دیرین کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد.

او اضافه کرد: انقلاب صنعتی فقط جهان توسعه‌یافته و عقب‌مانده به جای نگذاشت، بلکه در درون هر جامعه آنان که کار با جان می‌کنند و جان‌کار شدند یک طبقه و دیگران هم در طبقات دیگر جای گرفتند. یعنی دو شمال_جنوب شکل گرفت. یک شمال_جنوب توسعه یافته و عقب مانده و دومی شمال_جنوب کارگر و دیگران.

ربیعی خاطرنشان کرد: این ساختار تولیدی- اجتماعی به نحوی شکل گرفت که امروز هم که نگاه می‌کنم انگار همان مسایل دیروز شورای عالی کار، دغدغه امروز هم هست... ت. تلاش زیادی برای جبران فاصله‌ها و عقب‌ماندگی‌ها صورت گرفت. اما هرچه می‌دویم هنوز کار زیادی در پیش‌رو داریم. آیا می‌توان روزی این ساختار اقتصادی و اجتماعی آنگونه بنا می‌شود که فاصله‌ها چنین جانکاه نباشد؟

گل‌فروش‌ها به خیابان بازگشتند؛ زندگی همچنان جاریست

ربیعی همچنین با انتشار تصویری از یک مرد گل فروش در وسط خیابان در حساب اینستاگرامی خود، در یادداشت دیگری نوشت: گل‌فروش‌ها به خیابان بازگشتند و این یعنی زندگی همچنان جاریست.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری خاطر نشان کرد: گل‌فروش هم یک کارگر است. روز کارگر بر او هم که به انتظار خرید یک گل، ساعت‌ها در چهارراه ایستاده مبارک باد.

سخنگوی دولت افزود: راستی! چقدر آدم‌هایی هستند که باغچه‌ای ندارند و گلدان خانه‌شان هم خالی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز