سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تا زمانی که اشغالگری، تجاوز و جنایت وجود دارد روز قدس گرامی داشته می‌شود و ملت ایران سردمدار این قضیه خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی خود ضمن بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی، به سوال خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ گفت.

موسوی در این نشست گفت: تا زمانی که اشغالگری، تجاوز و جنایت وجود دارد روز قدس گرامی داشته می‌شود و ملت ایران سردمدار این قضیه خواهد بود.

سید عباس موسوی همچنین از تحولات سیاسی رخ داده اخیر در دو کشور عراق و افغانستان استقبال کرد و گفت: ایران از ایجاد ثبات سیاسی در این دو کشور همسایه استقبال می کند.

سخنگوی وزارت خارجه در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر حمله به تعدادی از اتباع ایرانی در یکی از کمپ ‌های مهاجرت یونان اظهار کرد: از طریق سفارت ایران در یونان اخبار منتشر شده در این زمینه را پیگیری کردیم و مقامات رسمی یونان و همچنین پلیس آنجا به ما اعلام کرد که چنین اتفاقی به آن صورت که در برخی از رسانه‌ها منتشر شده  است، رخ نداده است.

وی ادامه داد: در همه کمپ‌ها اختلاف و درگیری وجود دارد ولی پلیس یونان تایید نکرد که این اتفاقات سازمان یافته بوده است و برخی نکاتی که در برخی اخبار در این زمینه مطرح شده بود از جمله موضوع انتقام گیری را تایید نکرد، با این وجود سفارت ما در یونان پیگیری این مسئله است تا از آخرین وضعیت پناهجویان ایرانی در آنجا کسب خبر کند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین در این نشست مطبوعاتی اعلام کرد: احتمالاً طی روزهای آینده هیاتی از ایران به افغانستان سفر می‌کند که محور اصلی این سفر اتفاقاتی است که در هریرود رخ داده است. اگر انجام این سفر قطعی شد اطلاعات لازم در این زمینه اعلام می کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز