معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان اینکه تخریب در جامعه اسلامی قابل پذیرش نیست، گفت: هزینه تامین امنیت در ایران و منطقه بسیار بالاست اما دولت با همه کمبودها سعی کرده این هزینه را بپردازد.

به گزارش مرورنیوز از معاونت حقوقی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در اولین شب ایام عاشورای حسینی در مسجد صاحب الزمان روستای کریم آباد پاکدشت افزود: خوشبختانه در حوزه امنیت، مجموعه نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی و دولت توانسته اند در منطقه آشوب زده خاورمیانه امنیتی پایدار در کشور مستقر کنند.

وی خاطرنشان کرد: با همه این اقدامات، امروز در شرایطی از امنیت هستیم که ایران امن ترین کشور نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان است.

 در جامعه اسلامی تخریب یکدیگر قابل پذیرش نیست.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی و حسینی قابل پذیرش نیست که در رقابت های سیاسی، اقتصادی و جناحی دست به تخریب یکدیگر و شکستن حریم احکام الهی زده شود.

وی ادامه داد: غیبت، تهمت و مسخره کردن افراد گناه کبیره است، اینکه فردی یا گروهی بگوید ما باید رقیب و مخالف مان را از میدان خارج کنیم و مهم نیست علیه او چه بنویسیم و در تریبون خود چه بگوییم، این با اخلاق عاشورایی سازگار نیست.

معاون حقوقی رییس جمهوری تاکید کرد: در اخلاق عاشورایی حتی نسبت به دشمن نمی شود توهین کرد و تهمت زد، رمز ماندگاری کربلا و نهضت امام حسین(ع) همین است.

انصاری گفت: جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی این افتخار را دارد که امروز در دنیا تنها نظامی است که به نام اهل بیت(ع) و بر پایه ارزش های عاشورایی و علوی تشکیل شده است.

 چهره اسلام توسط تروریست ها خشن ترسیم شده است

وی اضافه کرد: با کمال تاسف امروز چهره ای که از اسلام توسط تروریست ها ترسیم شده، چهره ای خشن، وحشی و درنده خو است، امروز وظیفه همه شیعیان و همه مجالس سیدالشهدا و همه گویندگان، مداحان و سخنوران این است که از چهره مظلوم و غبارگرفته اسلام دفاع کنند.

انصاری اظهار داشت: غبارزدایی از چهره اسلام حقیقی کاری است که امروز رهبر فرزانه انقلاب ما با سخنان روشنگرانه خودشان انجام می دهند و جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی انجام می دهد.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم با همبستگی ملی و با کمک همه قوا و با حضور همه مردم در صحنه، کشور، اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی را خوب بسازیم و از ایران یک چهره آباد، پیشرفته، علمی، مهربان، با نشاط و پاک به دنیا ارائه کنیم، نیاز نیست برای ایران تبلیغ کنیم و به اعتبار همین ویژگی ها همه جذب مکتب اسلام و ولایت فقیه خواهند شد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهوری سعی می کند در عرصه جهانی چهره صلح دوست ملت ایران را به نمایش بگذارد که این در واقع دفاع از مکتب امام حسین(ع) و نهضت حسینی است.

انصاری اظهار داشت: اگر تلاش می شود با وجود همه مشکلات اقتصادی، بیکاری، معیشتی و مشکلات ناشی از دشمنی دشمنان یا مسائل به جا مانده از گذشته موانع برطرف شود و روابط ما با دنیا بهبود پیدا کند، برای این است که بتوانیم سرمایه هایی را جذب کنیم و برای جوانان کشور که سربازان فردای مکتب امام حسین(ع) هستند شغل آبرومند ایجاد کنیم.

دشمنان دوست ندارند نظام موفق شود

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: دشمنان دوست ندارند که نظام جمهوری اسلامی موفق شده و روی آبادانی ببیند و سرمایه ها به کشور جذب شده و جوانان به کار مولد مشغول شوند و بخصوص تحصیلکردگان دانشگاهی ما مشغول کار شوند، تا به این ترتیب، تبلیغات مایوس کننده و ویران کننده آنها موثر واقع شود و بگویند مکتب اسلام توانمندی اداره جامعه را ندارد.

وی تصریح کرد: امروز هر اقدامی در راستای حل مشکلات مردم و ایجاد اشتغال از سوی هر نهادی که انجام شود در حقیقت دفاع از مکتب و کشور است. تلاش دولت بر این است که با همکاری مجلس و قوه قضائیه، تحت راهنمایی های رهبر معظم انقلاب و همکاری و انسجام و همدلی مردم، در جهت رفع مشکلات موجود کشور گام بردارد.

 نهضت کربلا درس انسانیت است

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهارداشت: هیچ دفاعی از امام حسین(ع) و نظام ولایی ما موثرتر از ارائه یک چهره موفق از مدیریت دینی و اسلامی، آبادانی کشور و تقویت پایه های اخوت و برادری در جامعه نیست.

وی گفت: نهضت امام حسین(ع) و حادثه عاشورا صرفا یک حادثه تاریخی مربوط به گذشته نیست. اگر این حادثه زنده است و دامنه آن نه تنها شیعیان، بلکه همه مسلمانان و نه تنها جهان اسلام، بلکه همه انسانهای آزادیخواه را فرا می گیرد به این جهت است که نهضت کربلا درس انسانیت و ماجرای تقابل نور و ظلمت و ظلم و عدالت در همیشه تاریخ است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: در نهضت کربلا کودک و بزرگسال، زن و مرد، رهبر و غلام، افراد نخبه و عادی در این اردوگاه به ظاهر کوچک، همه در محور یک هدف اقدام کردند. اگر نهضت عاشورا به درستی شناسانده شود، جامعه ما جامعه حسینی خواهد بود؛ جامعه ای که نه تنها در میان افراد خود، بلکه آیین رفتارش با دشمن هم بر مبنای جوانمردی و احسان است.

انصاری رفتار حضرت مسلم ابن عقیل در ماجرای طرح ترور ابن زیاد را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: رفتار حضرت در طرح ترور ابن زیاد اگر هر جا مطرح شود باعث افتخار مکتب تشیع است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: امروز منطق تروریسم می گوید برای رسیدن به هدف مهم نیست چه کسی را می کشید یا کجا را بمباران می کنید، برای رسیدن به هدف مهم نیست هواپیمای شما بمب را بر سر چه کسی می ریزد؛ در یمن و بر سر زن و بچه های بی گناه و مظلوم یا بر سر دشمن.

وی با اشاره به سوابق انقلابی و ولایی مردم منطقه پاکدشت و حضور عاشقانه آنان در دفاع مقدس، از مسئولان محلی خواست تا برای عمران و آبادانی این منطقه تلاش مضاعفی داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز