دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل تاکید کرد: اقدام ضد ایرانی سه کشور اروپایی در آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی بار دیگر نشان داد که در نهایت، تفاوتی بین رفتار اروپای مذاکره کننده در ۱+۵ و آمریکا وجود ندارد.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) باید از مردم ایران عذرخواهی کنند که در مقابل تحریم ‌های یک‌جانبه آمریکا و خروج این کشور از برجام هیچ نقش موثر بازدارنده‌ای ایفا نکردند و به حرف‌های بی عمل و بی خاصیت بسنده کرده و ماهیت اصلی اروپای ضعیف را در دنیای معاصر به نمایش گذاشتند.

وی تاکید کرد: اقدام ضد ایرانی سه کشور اروپایی در آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی بار دیگر نشان داد که در نهایت، تفاوتی بین رفتار اروپای مذاکره کننده در ۱+۵ و آمریکا وجود ندارد و برخی کشورهای اروپایی، کارگزار اصلی آمریکا به شمار می‌روند.

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل در خاتمه تصریح کرد: تهران انتظار دارد که شاهد رفتار سازنده اروپا باشد و شاهد رفتار تحقیر آمیز آمریکا علیه سه کشور اروپایی نباشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز