وزیر دفاع گفت: سامانه برج مراقبت کنترل سیار این امکان را به ما می‌دهد تا پایداری عملیات هوایی را داشته باشیم.

به گزارش مرور نیوز، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز در مراسم رونمایی از برج مراقبت کنترل پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل اظهار کرد: همانطور که اعلام شد در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع نیز بسیار مهم است تنوع به آن معنی است که آنچه که مورد نیاز کشور است بایستی در سال جهش تولید، تولید شود و در اختیار گذاشته شود.

وی تاکید کرد: سامانه برج مراقبت کنترل سیار هم یکی از نیاز هاست که در یک سال گذشته شرکت فرودگاه‌ های کشور اعلام نیاز کرده و شرکت صاایران با اتکا به توانمندی‌هایی که وجود دارد توانسته ظرف مدت یک سال این ایده را با همکاری خود شرکت فرودگاه‌ها به محصول با ارزشی تبدیل کند.

امیر حاتمی تصریح کرد: در یک کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران که مرتباً با حوادث مختلف مثل سیل، آتش سوزی، زلزله و حوادث نظامی مواجه هست عملیاتی بودن مستمر فرودگاه‌ها و استفاده از فرودگاه‌های موقت بسیار مهم است. این سامانه این امکان را به ما می‌دهد تا پایداری عملیات هوایی را داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: در این سامانه از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده است که منطبق با استاندارد‌های بسیار بالای هوایی بین المللی است و این امکان را فراهم می‌کند که در بخش نظامی و غیرنظامی فرودگاه‌های ما همواره بتوانند فعال باشند و بتوانند عملیات را انجام دهند و به لحاظ علمی و فناوری یک دستاورد با ارزش است و در اختیار تعداد محدودی از کشور‌ها است و به لحاظ اقتصادی بسیار با ارزش است چرا که در واقع این را با قیمت کمتر از یک سوم قیمت بین‌المللی و دنیا داریم تامین می‌کنیم.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه این سامانه صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی خواهد داشت، گفت: به تعداد سامانه‌هایی که تولید می‌شود و در اختیار قرار می‌گیرد حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرفه جویی ارزی خواهد شد که با توجه به تعداد قابل توجه مورد نیاز می‌تواند صرفه‌جویی ارزی مهمی را داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز